• 15 marca 2022

30 lat działalności ACO w Polsce

30 lat działalności ACO w Polsce

30 lat działalności ACO w Polsce 1024 785 PLGBC

Materiał partnera

Dokładnie 7 stycznia 1992 roku rozpoczęła się historia ACO w Polsce.

Od 30 lat firma jest częścią międzynarodowej Grupy ACO, produkując i dostarczając rozwiązania w zakresie odwadniania powierzchni zewnętrznych oraz budynków, tym samym dbając o klimat, zasoby wodne i oczywiście przyszłe pokolenia.

ACO celebruje tę ważną chwilę z Tomaszem Łapą (Prezesem Zarządu ACO Sp. z o.o.) oraz Waldemarem Elertem (Członkiem Zarządu ACO Sp. z o.o.), przeglądającymi oryginalny akt notarialny potwierdzający utworzenie spółki w Polsce.

Jestem dumny z organizacji, która wyznacza trendy na polskim rynku i od 30 lat jest synonimem jakości w obszarze systemów odwodnień, a jeśli weźmiemy pod uwagę jubileusz 75-lecia Grupy ACO obchodzony w roku ubiegłym, to duma i satysfakcja są jeszcze większe. Te dwa jubileusze to ukoronowanie ogromnego wysiłku, zaangażowania i pasji naszych pracowników. To nagroda dla nich, dlatego też jubileuszowy rok będzie pełen niespodzianek i wydarzeń organizowanych przede wszystkim z myślą o naszych ludziach.

Historia naszej firmy jest bardzo bogata, przede wszystkim w zakresie produktów i usług dostarczanych naszym klientom. W latach dziewięćdziesiątych po raz pierwszy wprowadziliśmy na rynek innowacyjne odwodnienie liniowe z polimerobetonu ACO DRAIN®, które stało się synonimem dla tej grupy produktów. Od tego momentu we wszystkich opracowaniach techniczno-naukowych zaczęło pojawiać się sformułowanie „ACOdren” odnoszące się do całej kategorii odwodnień liniowych. To historyczna chwila, która wyróżniła nasze produkty w oczach naszych klientów.

To właśnie w drugiej połowie wspomnianych lat dziewięćdziesiątych z linii produkcyjnej dopiero co otwartej fabryki w Legionowie zaczęły wyjeżdżać ogromne ilości kanałów ACO DRAIN® N100K, ACO DRAIN® E100-150K ACO Gala czy ACO Self. Kolejnym etapem rozwoju było wprowadzenie do oferty niezrównanego konstrukcyjnie odwodnienia ACO DRAIN® Multiline o przekroju „V” a także specjalistycznych kanałów monolitycznych ACO DRAIN® Monoblock. Silna pozycja na rynku w dziedzinie odwodnień pozwoliła nam pójść krok dalej i w 2007 roku uruchomić produkcję separatorów substancji ropopochodnych i separatorów tłuszczu.

Nasze produkty znalazły zastosowanie w tysiącach projektów i zrealizowanych inwestycji począwszy od terenów przydomowych, poprzez zagospodarowanie wody w ramach m.in. infrastruktury drogowej, kolejowej, lotniczej czy magazynowej, a skończywszy na odwadnianiu budynków typu hotele czy obiekty mieszkalne. Oprócz tego przez ostatnie lata mocno rozwinęliśmy rozwiązania dla przemysłu spożywczego i branży HoReCa, gdzie higiena jest niezwykle ważna, a nasze produkty z gamy ACO HygieneFirst spełniają oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów w tym sektorze.

Szczególnie warte podkreślenia są bardzo liczne inwestycje infrastruktury sportowej. Dotyczy to zarówno obiektów klasy A, typu stadiony lekkoatletyczne, jak również mniejszych obiektów, typu „Orliki”, bieżnie, boiska piłkarskie, baseny czy też tory żużlowe. Nasze zaangażowanie w tym zakresie zostało docenione na Gali Sportowej Polski i uhonorowane tytułem „Budowniczego Polskiego Sportu XX-lecia”. Nagród i wyróżnień przez te wszystkie lata było znacznie więcej, co także jest wyrazem docenienia naszej ciężkiej pracy i zaangażowania.

Byłoby dużym uproszczeniem stwierdzenie, że miarą sukcesu są tylko innowacyjne produkty, nietuzinkowe inwestycje czy różnego typu wyróżnienia. Otóż nie byłoby ich bez naszych klientów – wśród naszych odbiorców znajdują się organizacje, które praktycznie od samego początku aktywności ACO w Polsce wybierają nas. A dlaczego nas wybierają? Bo od 30 lat „robimy” tak, jak trzeba, tj. tak, jak rynek i sami klienci tego oczekują oraz tak, jak podpowiada nam nasza wiedza i wieloletnie doświadczenie. A to niewątpliwie zasługa zespołu ACO…

Trzy dekady za nami! A przyszłość przed nami.

Są powody do dumy…

 

Z jubileuszowym pozdrowieniem,

Tomasz Łapa, Prezes Zarządu ACO Sp. z o.o.

Skip to content