• 3 lutego 2023

7R podsumowuje transakcje inwestycyjne w 2022 r.

7R podsumowuje transakcje inwestycyjne w 2022 r.

7R podsumowuje transakcje inwestycyjne w 2022 r. 1024 427 PLGBC

Materiał partnera

7R, deweloper specjalizujący się w budowaniu wysokiej jakości magazynów, zamknął w 2022 roku transakcje sprzedaży nieruchomości o łącznej wartości ponad 430 mln euro. Historycznie był to rekordowy rok dewelopera.

7R specjalizuje się w budowie, wynajmie i sprzedaży wysokiej klasy magazynów. W portfelu spółki znajdują się zarówno magazyny ostatniej mili, duże parki magazynowe oraz szyte na miarę magazyny typu BTS. Są to zaawansowane technologiczne budynki spełniające najwyższe wymagania użytkowników.

W 2022 roku projekty wystawione na sprzedaż przez 7R cieszyły się dużym powodzeniem wśród inwestorów instytucjonalnych. Deweloper zamknął kilkanaście transakcji na łączną kwotę ponad 430 mln. euro, osiągając znaczący udział na rynku inwestycyjnym w Polsce, sięgający blisko 20 proc. Jednocześnie był to rekordowy rok w historii dewelopera. Poprzedni rekord padł w 2021 r., kiedy to 7R sprzedało projekty o łącznej wartości około 400 mln. euro.

– Magazyny zrealizowane przez 7R przyciągają najlepszych najemców i inwestorów instytucjonalnych. Z wieloma partnerami wracamy do współpracy kilkukrotnie. To cieszy szczególnie, bo pokazuje, że nasze projekty spełniają wysokie wymagania nabywców, a relacje z międzynarodowymi partnerami są stabilne i długoterminowe – podkreśla Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu 7R.

7R skupia się obecnie na innowacyjnych rozwiązaniach pozwalających na budowanie przyjaznych środowisku magazynów, co jest zgodne z polityką ESG dewelopera zintegrowaną z jego modelem biznesowym. W 2023 i kolejnych latach coraz większe znaczenie będą zyskiwać projekty, które zaoferują realne oszczędności na zużyciu energii i jedocześnie pozwolą ich użytkownikom na znaczne zmniejszenie śladu węglowego. 7R jest już w zaawansowanej fazie opracowywania modelowego budynku, który spełni te wymogi.

Skip to content