• 31 sierpnia 2023

Advancing Net Zero Status Report – nowy raport World Green Building Council

Advancing Net Zero Status Report – nowy raport World Green Building Council

Advancing Net Zero Status Report – nowy raport World Green Building Council 1024 576 PLGBC

World Green Building Council opublikowało piątą edycję corocznego raportu Advancing Net Zero (ANZ) Status Report, który prezentuje działania podejmowane przez firmy, rządy i globalną sieć green building councils (GBCs) na rzecz dekarbonizacji sektora budownictwa.

Raport WorldGBC przedstawia kluczowe działania mające na celu przezwyciężenie wyzwań związanych z rozwojem budownictwa w celu osiągnięcia zerowej emisji netto, zawiera także zestawienie postępów poczynionych przez sieć GBCs, ich partnerów i członków w kierunku całkowitej dekarbonizacji sektora.

Ponadto raport przypomina o wyzwaniach stojących przed przejściem na zerową emisję netto na dużą skalę, a także podkreśla znaczenie współpracy branżowej.

– Program WorldGBC Advancing Net Zero podejmuje krytyczne kroki w kierunku całkowitej dekarbonizacji sektora budowlanego. Niniejszy raport po raz kolejny podkreśla osiągnięcia GBCs, partnerów programu i członków Net Zero Carbon Buildings Commitment, którzy napędzają wdrażanie odpowiednich rozwiązań i pokazują, że branża jest gotowa na większe ambicje. W okresie poprzedzającym szczyt klimatyczny ONZ COP28 w Dubaju rządy powinny pilnie zrewidować swoje działania i politykę wspierające osiąganie celów, do których zobowiązały się w ramach porozumienia paryskiego. Rozwiązania dla dekarbonizacji przyszłości istnieją, a nasza sieć jest gotowa wspierać przemysł i rządy w przekształcaniu zobowiązań i obietnic w działania na skalę, jakiej wymaga nasz świat – mówi Cristina Gamboa, CEO, World Green Building Council.

W raporcie znajduje się także komentarz ekspercki Alicji Kuczery, CEO w Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego, Chair of the GBC CEO Network w WorldGBC.

PLGBC stanowi część globalnej społeczności ponad 75 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council.

Raport można przeczytać tutaj.

Skip to content