Commissioning pojawił się w Polsce w 2008 roku, kiedy to firma VvS Architects & Consultants rozpoczęła certyfikację pierwszego obiektu w Polsce. Commissioning jest to profesjonalna praktyka, której celem jest zapewnienie, że budynek zostanie zaprojektowany, wybudowany oraz uruchomiony zgodnie z oczekiwaniami inwestora obiektu. Budynki poddane commissioningowi z reguły zużywają mniej energii, mają lepszą jakość powietrza i bardziej wydajnie funkcjonują.

W ciągu ostatnich 10 lat, Agnes Vorbrodt oraz Andrzej Romanowski poddali procesowi commissioningu kilkadziesiąt obiektów LEED w Polsce, Rosji i USA. W tym roku, aby spełnić zaostrzające się wymogi LEED v4 oraz LEED v4.1, Agnes Vorbrodt – jako pierwsza kobieta w Europie i jedyna osoba w Polsce – uzyskała prestiżowy certyfikat Certified Building Commissioning Professional przyznawany przez elitarną amerykańską Association of Energy Engineers.

Firma VvS | Architects & Consultants jest platynową firmą założycielską PLGBC, srebrnym członkiem USGBC i oferuje certyfikację LEED, WELL, FITWEL, BREEAM, SITES, ENVISION, PASSIVE HOUSE, PARKSMART, EDGE, modelowanie energetyczne, commissioning. audyty energetyczne budynków, w tym audyty ASHRAE, oraz analizę LCC (analiza całkowitego kosztu cyklu życia).

Z doświadczeniem zdobytym w ponad 80 projektach LEED, VvS | Architects & Consultants jest pierwszą i jedyną firmą konsultingową w Polsce z prestiżowym tytułem LEED Proven Provider BD+C.

Podobne informacje