• 10 lutego 2021

ALUPROF o zielonych budynkach na targach BAU_DIGITAL 2021

ALUPROF o zielonych budynkach na targach BAU_DIGITAL 2021

ALUPROF o zielonych budynkach na targach BAU_DIGITAL 2021 1024 582 PLGBC

Materiał Partnera

W dniach 13-15 stycznia 2021 roku odbyły się międzynarodowe targi branży budowlanej – BAU_Digital 2021. W tym roku impreza, z powodu zagrożenia epidemiologicznego, została zorganizowana na platformie internetowej. Wśród uczestników nie zabrakło także jednego z kluczowych europejskich dostawców systemów aluminiowych – firmy ALUPROF SA, która znalazła się w gronie sponsorów tego wydarzenia.

Niestety światowa pandemia zmusiła organizatorów i wystawców do rezygnacji z tradycyjnej formy prezentacji i przeniesienia jej całkowicie do świata wirtualnego. Tym samym tegoroczna edycja targów odbyła się na platformie online, która zapewniła odwiedzającym bezpieczny dostęp do najświeższych nowości branży budowlanej bez wychodzenia z biura. BAU ONLINE okazał się ważnym wydarzeniem dla branży budowlanej. W przedsięwzięciu wzięło udział w sumie 247 firm z 29 krajów. Użytkownicy za pośrednictwem platformy MyBAU umawiali spotkania z wystawcami w formie wideokonferencji, uczestniczyli w prezentacjach produktów oraz seminariach organizowanych przez Messe Munchen.

W programie konferencji poruszano najważniejsze, aktualne tematy, takie jak cyfryzacja, wyzwania związane ze zmianami klimatycznymi, zasoby i recykling, budownictwo mieszkaniowe przyszłości oraz wpływ pandemii Covid-19 na architekturę i urbanizację.

Obecność firmy ALUPROF SA na targach była opatrzona hasłem „Let’s build a better future”, by zachęcać odbiorców do wspólnego budowania lepszego jutra. Prelegenci spółki podczas dziewięciu webinariów zaprezentowali podejście producenta systemów aluminiowych do idei odpowiedzialnego projektowania i budownictwa oraz przedstawili najważniejsze premierowe systemy i innowacje.

– Podczas prelekcji rozmawialiśmy o potrójnej odpowiedzialności biznesu – za środowisko, społeczeństwo oraz gospodarkę. Zrównoważony rozwój i łańcuch dostaw to przyszłość branży budowlanej. W tym ujęciu przedstawiliśmy korzyści płynące z projektowania zielonych budynków i ich wpływu na architekturę współczesnych miast. Podczas naszych prezentacji inspirowaliśmy audytorium międzynarodowymi projektami, w których zastosowano systemy Aluprof, takimi jak warszawska Mennica Legacy Tower, SARA Kulturhus – aluminiowo-drewniany wieżowiec w Szwecji, czy 61 Ninth Avenue z nowojorskiego Manhattanu – mówi Aleksandra Baksik, Brand & Sustainable Development Manager w Aluprof SA i jedna z prelegentek tegorocznych targów.