• 10 sierpnia 2020

Aluprof z drugim wydaniem albumu trendów. AluBOOK „Green Zone” już dostępny online

Aluprof z drugim wydaniem albumu trendów. AluBOOK „Green Zone” już dostępny online

Aluprof z drugim wydaniem albumu trendów. AluBOOK „Green Zone” już dostępny online 1024 494 PLGBC

Materiał Partnera

ALUPROF wydał drugi numer albumu trendów AluBOOK. W wydaniu „Green Zone” eksperci, architekci i naukowcy pochylają się nad ideą zielonego budownictwa, chcąc jednocześnie przybliżyć najbardziej prestiżowe i przełomowe realizacje green building w Polsce. Wychodząc naprzeciw nowym wyzwaniom, jakie przyniosła ze sobą pierwsza połowa 2020 roku, firma udostępnia najnowsze wydanie w formie online.

Trendy w architekturze

AluBOOK to nowatorskie wydawnictwo, którego celem jest promowanie trendów, nowoczesnych realizacji i ważnych twórców w dziedzinie architektury oraz budownictwa. Tematem głównym bieżącego wydania jest ekologia w budownictwie – zarówno tym komercyjnym, jak i mieszkaniowym. Na łamach AluBOOKa „Green Zone” wypowiedzieli się znamienici eksperci m.in. Przemo Łukasik z Medusa Group, Zbigniew Maćków z Maćków Pracownia Projektowa, Piotr Jasiński z Cavatina Holding, Dorota Szlachcic z ArC2 Fabryka Projektowa, dr inż. Marta Weber-Siwirska, prezes Polskiego Stowarzyszenia „Dachy Zielone” czy Alicja Kuczera, Dyrektor Zarządzająca PLGBC.

W dobie szybko postępujących zmian klimatycznych niezwykle ważne jest, abyśmy jeszcze większą wagę przykładali do promocji i wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju i ekologicznego budownictwa. Dotyczy to każdego z etapów istnienia budynku – projektowania, budowania i użytkowania. ALUPROF jako trendsetter i lider na rynku od lat podąża wspomnianą drogą w działalności biznesowej i edukacyjnej – mówi Tomasz Grela, Prezes Zarządu ALUPROF SA.

Wielopłaszczyznowe podejście do zielonego budownictwa

W ramach kontynuacji linii regionalnej z poprzedniego wydania, w AluBOOKu znalazł się rozdział opisujący kluczowe realizacje znajdujące się na Dolnym Śląsku, m.in. Sky Tower, Afrykarium czy nowoczesne biurowce Green2Day i Carbon Tower. Część Green is the new black przedstawia trendy z zakresu zielonego budownictwa, których uwzględnianie podczas projektowania jest już nie tylko dobrą praktyką, ale standardem. Czytelnicy będą mieli okazję poznać tajniki realizacji takich obiektów, jak Posejdon w Szczecinie, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, kompleks Alchemia w Gdańsku i Royal Wilanów w Warszawie. W budynkach tych, zaprojektowanych z myślą o ekologii, zaaranżowano m.in. miejskie oazy, czyli zielone dachy i ogrody wertykalne, przewidziano miejsce dla pasiek oraz zastosowano pionierskie rozwiązania z zakresu energooszczędności.

W AluBOOKu poruszono także ważny z perspektywy zdrowia ludzi i kondycji środowiska temat ekologii w budownictwie jednorodzinnym.

Budując mądrze i odpowiedzialnie, nie możemy zapominać o sektorze jednorodzinnym. Poza komfortem i estetyką również i tutaj ogromną rolę odgrywa dobór materiałów budowlanych (poddających się recyklingowi) czy dedykowane rozwiązania architektoniczne, dzięki którym udaje się tworzyć designerskie i energooszczędne konstrukcje. Na łamach 2. wydania przedstawiamy m.in. historię domu „Green Line” na Warmii, którego projekt wprowadza zielony dach ze wszystkimi jego dobrodziejstwami – dodaje Tomasz Grela.

Pasjonaci dobrej architektury oraz aktualnie panujących trendów w budownictwie mogą za darmo zapoznać się z albumem trendów na stronie: https://aluprof.eu/alubook-form