• 2 grudnia 2022

Aluprof zachęca do rozmów o przyszłości – konferencje z cyklu Future Builders

Aluprof zachęca do rozmów o przyszłości – konferencje z cyklu Future Builders

Aluprof zachęca do rozmów o przyszłości – konferencje z cyklu Future Builders 1024 683 PLGBC

Materiał partnera

11 panelistów, dwa panele dyskusyjne, 500 przedstawicieli branży architektonicznej i budowlanej – tak w skrócie można podsumować tegoroczną edycję rozmów o przyszłości, którą zainicjowała w ubiegłym roku firma Aluprof.

Na te nurtujące świat architektury pytania:

  1. Jak będzie wyglądać „Nowy Europejski Bauhaus”?
  2. Jak powinna wyglądać „Transformacja miast na miarę XXI wieku”?

odpowiedzi udzielili: Agnieszka Kalinowska-Sołtys, Alicja Kuczera, Ewa Kuryłowicz, Neil Pennell , João Rodrigues, Robert Schmitz, Bogdan Zaha, Mirosław Czarnik, Jacek Ewý, Tomasz Konior, Dawid Cycoń.

Galę finałową 4. edycji konkursu „Obiekt Roku w systemach Aluprof” poprzedziła międzynarodowa konferencja „Future Builders”, która odbyła się 8 wrześnie 2022 r. w Warszawie, w hotelu Double Tree by Hilton. W jej trakcie wybitni architekci z Polski i z zagranicy debatowali o aktualnych trendach i architekturze przyszłości, designie, zrównoważonym budownictwie, a także o przyszłości nowoczesnych miast. Wymianę doświadczeń i opinii na najwyższym światowym poziomie gwarantowały znane nazwiska branży architektonicznej i budowlanej.

W trakcie panelu nt. „Transformacji miast na miarę XXI w.” międzynarodowe grono architektów roztoczyło przed słuchaczami ciekawą wizję tego, jak mogą wyglądać miasta przyszłości. Podczas konferencji został również poruszony ważny społecznie temat zrównoważonego budownictwa.

O nowym europejskim Bauhausie, którego celem jest podkreślanie wagi przyjaznej dla środowiska gospodarki cyrkularnej, rozmawiali m.in. Jacek Ewý czy Ewa Kuryłowicz, komentując to zjawisko z perspektywy architekta.

Z kolei Zbigniew Maćków rozłożył na czynniki pierwsze projekt swojego wrocławskiego biurowca Green2Day, który został nagrodzony w 3. edycji konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof”. Dzięki temu słuchacze mogli od kulis dowiedzieć się, jak powstają nowoczesne projekty obiektów komercyjnych.

Uzupełnieniem konferencji była prezentacja Michała Marcinowskiego z Aluprof, która podkreśliła zachodzące zmiany w budownictwie, istotę nowoczesnych rozwiązań oraz ich wpływ na przestrzeń miejską i postęp architektoniczny.

Partnerami wydarzenia były firmy: Press Glass, IGP, ML System, GEZE oraz BMW Sikora.

Więcej o projekcie: https://future-builders.com/

Laureatów konkursu oraz listę TOP 10 obiektów wybranych przez Jury można znaleźć na stronie: https://future-builders.com/konkurs/gala

Skip to content