• 18 listopada 2020

Apartamenty Sienna 65 w Warszawie z certyfikatem końcowym BREEAM

Apartamenty Sienna 65 w Warszawie z certyfikatem końcowym BREEAM

Apartamenty Sienna 65 w Warszawie z certyfikatem końcowym BREEAM 1024 682 PLGBC

Materiał Partnera

Sienna 65 jest nowoczesnym, 10-piętrowym budynkiem mieszkaniowym zrealizowanym w centrum Warszawy. Bryła i kolorystyka budynku harmonijnie wpisują się w istniejące otoczenie, wyróżniając się jednocześnie elegancką architekturą.

Na dachu budynku znajduje się zielony taras, który stanowi strefę wypoczynku dla mieszkańców, zapewniając przy tym wspaniały widok na panoramę miasta. Wprowadzenie zielonego dachu korzystnie wpływa na kształtowanie mikroklimatu oraz na redukcję negatywnych skutków efektu miejskiej wyspy ciepła. W celu zapewnienia wysokiej bioróżnorodności został wykonany raport ekologa. W projekcie zapewniono siedlisko motyli, składające się z domków dla tych owadów, poidełek oraz gatunków roślin, które stanowią dla nich odpowiednią bazę pokarmową. Wszystkie mieszkania w inwestycji posiadają balkon z donicą na zieleń.

Już na etapie koncepcji architekt projektował budynek z myślą o efektywnym zarządzaniu materiałami oraz adaptacji budynku do zmian klimatu. Zespół WSP przeprowadził dla inwestycji szereg analiz dodatkowych wspierających proces projektowania, m.in. analizę dostępu światła dziennego, analizę efektywności energetycznej budynku oraz komfortu termicznego. Budynek zaprojektowano tak, aby klatka schodowa miała dostęp do światła naturalnego. Teren inwestycji jest doskonale skomunikowany – w bliskim sąsiedztwie inwestycji znajduje się wejście do metra oraz liczne przystanki tramwajowe. W budynku znajdują się dodatkowe pomieszczenia służące do przechowywania rowerów, dzięki czemu mieszkańcy mają możliwość korzystania z alternatywnych środków transportu, co ma pozytywny wpływ na redukcję emisji CO2 do atmosfery.