Odpowiednia akustyka pomieszczeń to jeden z czynników istotnie wpływających na ostateczny odbiór danego budynku, zarówno przez inwestorów, jak i użytkowników. Nic więc dziwnego, że i jedni i drudzy oczekują perfekcyjnej izolacji akustycznej. Z myślą o poprawie kontroli hałasu w budynkach firma Armacell stworzyła efektywne i wszechstronne rozwiązania izolacyjne pozwalające szybko i łatwo spełnić wysokie wymagania co do komfortu akustycznego, stawiane m.in. przez ekologiczne certyfikaty wielokryterialne.

Aby budynek uzyskał certyfikat musi spełnić szereg warunków i być poddany szczegółowej ocenie w różnych kategoriach. Jedną z nich jest komfort akustyczny, który ma wpływ m.in. na zdrowe środowisko pracy. Nic więc dziwnego, że deweloperzy i przedsiębiorstwa budowlane chcące uzyskać dla swoich obiektów certyfikaty, takie jak BREEAM i LEED, poszukują produktów pozwalających na redukcję odgłosów dobiegających z instalacji. Najnowsze propozycje firmy Armacell wchodzące w skład rodziny ArmaComfort – izolacje termoakustyczne ArmaComfort AB oraz bariery akustyczne ArmaComfort Barrier P, ArmaComfort Barrier B oraz ArmaComfort Barrier B Alu nie tylko spełniają surowe wymagania dotyczące zastosowań budowlanych, transportowych i przemysłowych, ale też są bezpieczne dla ludzi i środowiska. Do produkcji bariery ArmaComfort Barrier wykorzystano innowacyjną mieszankę EVA/EPM, stanowiącą połączenie winylu i kauczuku, dzięki czemu nie tylko zapewnia ona doskonałą redukcję transmisji akustycznej przy niewielkiej grubości, ale też jest elastyczna, łatwa do cięcia i instalacji, a dodatkowo w 100% nadaje się do recyklingu – nie zawiera substancji niebezpiecznych, takich jak ołów, bitumy, halogeny i fosforany. Produkty te zasługują na uznanie także ze względu na to, że są trudnopalne, niskodymowe, trwałe, odporne na gnicie i większość chemikaliów. Ponieważ są samoprzylepne, ich montaż przebiega szybko, łatwo i jest czysty – wystarczy odkleić podkład i przykleić je do suchej, oczyszczonej powierzchni. Stosowanie barier ArmaComfort w znakomity sposób poprawia izolacyjność akustyczną przegród, na które je nakleimy.

Jeśli zaś chodzi o izolacje termoakustyczne z rodziny ArmaComfort AB, to nie tylko pomagają one redukować hałas od rur kanalizacji bytowej i deszczowej oraz kanałów wentylacyjnych, ale mogą także spełniać wymogi NRO (nierozprzestrzeniania się ognia), co ma duże znaczenie w zakresie biernej ochrony przeciwpożarowej budynku. Przykładem może być izolacja ArmaComfort AB Alu Plus firmy Armacell, która posiada klasyfikację ogniową B-s1,d0, gwarantującą najwyższą klasę dla produktów organicznych, jaką można osiągnąć w europejskich klasyfikacjach reakcji na ogień wyrobów budowlanych.

Podobne informacje