Zmieniające się zachowania w branży budowlanej oraz dbałość o ekologię przyczyniły się do tego, iż firma Armstrong, producent akustycznych sufitów podwieszanych, zdecydowała o tym, że o swoim narzędziu do planowania sufitów – System Solutions będzie informować tylko w formie elektronicznej.

System Solutions to bardzo rozbudowane narzędzie, z którego korzystają architekci i firmy wykonawcze przy planowaniu sufitów podwieszanych. Dzięki systemowi można nie tylko zaplanować sufit wraz z całym systemem nośnym, ale też pobrać wszelkie wymiary, szczegóły, specyfikacje techniczne potrzebne w procesie planowania i realizacji budynków. System sam w sobie jest platformą elektroniczną, ale wiele materiałów z nim związanych firma Armstrong udostępniała do tej pory też w wersji drukowanej. I właśnie to się zmieni. Armstrong ma ekologię wpisaną w swoją filozofię od lat. Staramy się, by dotyczyła ona nie tylko produktów, ale też innych procesów w naszej firmie. Stąd decyzja o przejściu na komunikację elektroniczną – wyjaśnia Maciej Sobolewski, szef firmy Armstrong na Polskę, Kraje Bałtyckie, Skandynawię.

W jego ocenie takie kroki producentów mogą przyspieszyć powoli zachodzące już także w branży budowlanej zmiany przestawienia się z wersji papierowej na nośniki elektroniczne. Producent taki proces dostrzega od dawna wśród młodych architektów, do których kieruje swoją komunikację poprzez social media w tym Facebook, Pinterest czy You Tube. Coraz chętniej z komórki i tabletów korzystają w codziennej pracy także firmy montażowe i wykonawcze.

Podobne informacje