• 18 lutego 2022

Audytorka Katarzyna Szklarz o certyfikacie ZIELONY DOM

Audytorka Katarzyna Szklarz o certyfikacie ZIELONY DOM

Audytorka Katarzyna Szklarz o certyfikacie ZIELONY DOM 940 788 PLGBC

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC zebrało wypowiedzi akredytowanych audytorów certyfikacji ZIELONY DOM na temat certyfikatu. Dlaczego warto certyfikować budynek mieszkalny? Jakie korzyści niesie za sobą certyfikat? Jaka jest rola audytora w tym procesie? 

W dobie konsumpcjonizmu, kiedy wszystko mamy na wyciągnięcie ręki i wybór ogranicza się tylko do zasobności portfela, certyfikacja wynosi produkt na wyższy poziom. Dla dewelopera jest ona motywacją do lepszych działań, bardziej świadomych i racjonalnych, by zapewnić dobry produkt z poszanowaniem środowiska. Dla użytkowników certyfikacja jest potwierdzeniem, że zapewniają sobie bezpieczne i komfortowe miejsce do życia, ekologiczne i ekonomiczne. Patrząc przy tym nie tylko przez pryzmat własnego dobra, ale również dobra przyszłych pokoleń. − Katarzyna Szklarz, Asystentka działu realizacji inwestycji, Vantage Development, audytor certyfikacji ZIELONY DOM

Certyfikat ZIELONY DOM to pierwsza polska, wielokryterialna certyfikacja dla budownictwa mieszkaniowego, opracowana przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC we współpracy z uznanymi ekspertami krajowymi i zagranicznymi.

Dowiedz się więcej i certyfikuj budynek mieszkalny: zielonydom.plgbc.org.pl

Skip to content