• 26 lipca 2023

Bezpieczny dom na wakacje ze smart home

Bezpieczny dom na wakacje ze smart home

Bezpieczny dom na wakacje ze smart home 1024 708 PLGBC

Materiał partnera

Na wakacjach dobrze mieć spokojną głowę o swój dom, by całkowicie oddać się letniemu relaksowi. Planując wyjazd, warto więc pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu posesji. Somfy podpowiada, jakie smart rozwiązania sprawdzą się najlepiej.

Alarmy od Somfy

Świetnym rozwiązaniem może być instalacja alarmów i kamer, połączonych w jednym systemie inteligentnego domu. Dzięki temu w każdej chwili, kiedy tylko pojawi się zagrożenie, urządzenie wychwyci ruch, zostaniemy o nim poinformowani i nastąpi seria zaprogramowanych akcji – np. włączą się światła, syreny, zamkną się lub otworzą rolety zewnętrzne.

Wybierając alarm, warto postawić na ten, który zagwarantuje najwyższy stopień zabezpieczenia naszego domu. W swojej ofercie Somfy posiada innowacyjny Somfy Home Alarm, który dzięki opatentowanym czujnikom wibracji i otwarcia – IntelliTAG™ – rozróżnia codzienne zdarzenia, takie jak podmuch wiatru lub piłka uderzająca w drzwi, od prawdziwej próby włamania łomem lub wiertarką. Dzięki temu, system ogranicza liczbę fałszywych zdarzeń, a jeśli pojawi się realne zagrożenie – od razu włączy syreny alarmowe, zniechęcając włamywacza do wejścia oraz wysyłając powiadomienie na smartfona.

Dzięki inteligentnym kamerom Somfy One i Somfy Outdoor Camera możemy również w każdym momencie zajrzeć do naszej posesji. Mają one dodatkowo wbudowane syreny, które mogą być aktywowane automatycznie lub za pomocą smartfona.

Bramy, drzwi i okna mają znaczenie

Rolety zewnętrzne możemy zautomatyzować, dzięki inteligentnym napędom od Somfy, np. S&SO RS100 io lub RS100 Solar io, zasilanym energią solarną – do ich działania nie potrzebujemy podłączać kabli doprowadzających prąd. Inteligentne rozwiązania zapewnią nam wygodną kontrolę nad domem z pozycji smartfona. Jeśli ktokolwiek próbowałby podnieść ręcznie osłonę, natychmiast otrzymamy powiadomienie na telefon. Możemy również sterować naszymi roletami z każdego zakątka świata, symulując obecność w domu, co skutecznie odstraszy niechcianych gości.

 

Opracowanie: Somfy

Skip to content