Biurowce Proximo położone na warszawskiej Woli to obiekty należące do wysokiej klasy inwestycji zrównoważonego budownictwa. Opatrzone ekologicznym certyfikatem BREEAM na poziomie VERY GOOD stanowią rozwiązania zapewniające wysoki komfort pracy, długookresowe oszczędności, niższe koszty eksploatacji oraz minimalizację negatywnego wpływu budowy i obiektu na środowisko.

Podczas realizacji inwestycji firma Inspiracje Światłem została zaproszona do współpracy, gdzie przedmiotem wykonania prac było zaprojektowanie wraz  z dostawą i montażem oświetlenia LED pod powierzchnie Barrisoli  w szczególności tych przy holach windowych dla trzynastu kondygnacji.

Moduły LED zza Barrisolem w holach windowych zostały rozmieszczone równomiernie tak, by spełniona była wartość wymaganego średniego natężenia oświetlenia tj. min 200lx w holach w strefach użyteczności publicznej (według polskiej normy oświetleniowej PN-EN 12464-1). Oświetlenie spełnia również wysokie wymogi estetyczne – powierzchnie Barrisol są równomiernie rozświetlone, co stanowiło jedno z podstawowych założeń projektowych.

Każdy z sufitów został wyposażony w sterownik nadrzędny współpracujący z czujnikiem ruchu, w taki sposób, że moc świecenia modułów LED-owych jest dostosowywana do natężenia ruchu w holach windowych. Po wykryciu ruchu światło jest załączane i świeci ze 100% mocą. W momencie, gdy ruch zanika moduły LED-owe są ściemniane do wybranej wcześniej wartości od 10% do 100% lub w ogóle się wyłączają (po naciśnięciu przycisku „0” na pilocie).  Ściemnianie modułów LED wydłuża ich żywotność.

Cały system działa do dnia dzisiejszego bezawaryjnie już piąty rok.

Podobne informacje