• 4 maja 2022

CEMEX w Polsce wygrywa nagrodę TopBuilder

CEMEX w Polsce wygrywa nagrodę TopBuilder

CEMEX w Polsce wygrywa nagrodę TopBuilder 768 1024 PLGBC

Materiał partnera

Prestiżowa nagroda TopBuilder po raz kolejny trafiła do rąk CEMEX Polska. Podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się 20 kwietnia, kapituła konkursu wyróżniła oferowane przez firmę niskoemisyjne produkty Vertua®. 

TopBuilder należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w polskiej branży budowlanej. Co roku kapituła nagradza najwyższej jakości wyroby, obiekty i usługi, w tym sprawdzone rozwiązania materiałowe, technologiczne i konstrukcyjne.

Podczas tegorocznej, 14. edycji konkursu, eksperci docenili m.in. niskoemisyjne produkty znajdujące się w ofercie CEMEX Polska. Pierwsze z nich zostały wprowadzone na polski rynek przed rokiem. Obecnie portfolio produktów Vertua® obejmuje cementy, betony i domieszki.

Produkty betonowe Vertua® są dostępne w dwóch wariantach: classic oraz plus. Zapewniają one redukcję emisji dwutlenku węgla odpowiednio do 30% i 50% [1]. W obu przypadkach możliwa jest również dalsza kompensacja, aż do osiągnięcia zerowej emisji netto produktu. Betony Vertua® charakteryzują się takimi parametrami technicznymi, jak wyroby standardowe, dzięki czemu mogą być z powodzeniem wykorzystywane na każdym etapie realizacji projektu budowlanego.

Cementy Vertua® z kolei, są doskonałym uzupełnieniem portfolio produktowego i spełniają oczekiwania klientów, projektantów i inwestorów, którzy doceniają rozwiązania niskoemisyjne w nowoczesnym budownictwie. Wybór cementów Vertua® to wybór produktów z pozytywnym wpływem na środowisko, wynikającym z istotnego zmniejszenia ich śladu węglowego. Dzięki temu w całym cyklu życia konstrukcji z betonu można uzyskać wymierne efekty środowiskowe, zarządzając świadomie emisją CO2. Poziom redukcji wynosi odpowiednio od 20% do 40% dla cementów z grupy Vertua Plus® lub ponad 40% [2] w przypadku cementów z grupy Vertua Ultra®.

– Łagodzenie zmian klimatu to jeden z priorytetów CEMEX, dlatego portfolio naszych produktów jest stale wzbogacane o niskoemisyjne rozwiązania dla zrównoważonego budownictwa. Dzięki zastosowaniu cementów, betonów i domieszek Vertua®, klienci CEMEX Polska mogą znacząco ograniczyć ślad węglowy w ramach realizowanych inwestycji – mówi Piotr Jurczuk, Menadżer Rozwoju Sprzedaży w Pionie Handlowym.

– Oferowanie niskoemisyjnych produktów wpisuje się w prowadzoną przez naszą firmę strategię „Future in Action”, która zakłada m.in. daleko idącą redukcję emisji dwutlenku węgla w zakładach CEMEX w kolejnych latach – dodaje Piotr Karbownik, Menadżer Zarządzania Produktami w Pionie Betonu i Kruszyw.

Tegoroczna nagroda TopBuilder to nie pierwsze tego rodzaju wyróżnienie dla CEMEX Polska. W minionych latach kapituła konkursu doceniła m.in. oferowane przez firmę produkty betonowe i cementy specjalistyczne, a także prowadzone przez CEMEX mobilne laboratorium betonu.

 

[1] w porównaniu z betonem referencyjnym, opartym na najbardziej popularnym na rynku cemencie portlandzkim CEM I 42,5R
[2] w porównaniu do średniej emisji cementu CEM I dla globalnej średniej emisji branżowej GCCA

Skip to content