• 19 lipca 2023

Cemex wspiera program dla studentów architektury

Cemex wspiera program dla studentów architektury

Cemex wspiera program dla studentów architektury 1024 768 PLGBC

Materiał partnera

Zakończyła się kolejna edycja programu edukacyjnego Builder for the Future organizowanego przez magazyn Builder, skierowanego do studentów, którzy wiążą swoją przyszłość z architekturą lub branżą budowlaną. Partnerem strategicznym przedsięwzięcia był Cemex Polska.

10. edycja programu została zainaugurowana w październiku 2022 roku w Warszawie. W imprezie 4 FUTURE DAY wzięło udział blisko pół tysiąca studentów. Dla uczestników przygotowano m.in. wykłady i konsultacje z przedstawicielami firm partnerskich. W kolejnych miesiącach o architekturze i branży budowlanej rozmawiano także w innych miastach. Dni Młodego Architekta odbyły się na uczelniach technicznych w Poznaniu, Gliwicach, Gdańsku i Krakowie. W sumie we wszystkich wydarzeniach uczestniczyło ok. 700 studentów.

– Studia to czas wyboru przyszłej ścieżki zawodowej. Studenci potrzebują rzetelnych informacji, by dokonać takiego wyboru w sposób świadomy. Program Builder for the Future to dla nich doskonała okazja do tego, by poznać najnowsze trendy w architekturze i branży budowlanej. Cieszymy się, że podczas spotkań z młodymi architektami eksperci Cemex mogli po raz kolejny dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, a także szczegółowo opowiadać o rozwiązaniach Cemex dla zrównoważonego budownictwa – mówi Piotr Karbownik, Menadżer Zespołu ds. Zarządzania Produktami w Cemex Polska.

Konkurs dla Młodych Architektów

W ramach programu Builder for the Future odbyła się również jubileuszowa, 10. edycja Konkursu dla Młodych Architektów. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem adeptów architektury. Prace na konkurs zgłosiło ponad 200 osób. Z tego grona wyłonionych zostało dziewięcioro finalistów. Listę laureatów poznaliśmy podczas gali Builder for the Future. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody pieniężne, a wyróżnione prace są promowane w ramach publikacji przygotowywanych przez magazyn Builder.

Pierwsze dwa miejsca przypadły tym razem w udziale reprezentantom Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Pierwszą nagrodę zdobył Mateusz Tomaszewski, a na drugiej pozycji uplasował się Karol Pieter. Trzecie miejsce w konkursie zajęła Kamila Mizera z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Kapituła konkursu przyznała także trzy wyróżnienia.

O Builder for the Future

Builder for the Future to społeczny program edukacyjny zainicjowany przez miesięcznik Builder. Celem programu jest wspieranie młodych architektów oraz inżynierów budownictwa w uzupełnianiu edukacji, poszerzaniu fachowej i praktycznej wiedzy, umiejętności oraz kompetencji. Program jest realizowany we współpracy z najważniejszymi organizacjami branżowymi i studenckimi oraz uczelniami publicznymi i prywatnymi. Cemex Polska jest partnerem Builder for the Future już po raz dziewiąty.

 

Opracowanie: CEMEX POLSKA

Skip to content