• 18 maja 2021

City Logistics Łódź II zgodny z założeniami certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good

City Logistics Łódź II zgodny z założeniami certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good

City Logistics Łódź II zgodny z założeniami certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good 1024 682 PLGBC

Materiał partnera

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wynajął 10 500 mkw. firmie Well Pack. W ramach City Logistics Łódź II operator logistyczny będzie prowadzić proces przemysłowego mycia i dezynfekcji pojemników spożywczych wielorazowego użytku wykorzystywanych przez wiodące sieci marketów. Najemca wprowadzi się do łódzkiego parku w lipcu br., gdzie będzie prowadzona główna działalność Well Pack. City Logistics Łódź II został zrealizowany zgodnie z założeniami certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good, m.in. z zastosowaniem szeregu energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań. 

Logistyka miejska poszerza perspektywy. Obiekty przeznaczone „last mile delivery” przyciągają najemców i dzięki swoim lokalizacjom stają się strategiczne dla przedsiębiorstw o różnym profilu działalności. Atrakcyjność oferty magazynów miejskich dostrzegła firma Well Pack, która wynajęła 10 500 mkw. w City Logistic Łódź II. Operator logistyczny działający od blisko 30 lat specjalizuje się m.in. w przemysłowym myciu wielorazowych opakowań. Każdego roku przedsiębiorstwo obsługuje ponad 300 mln sztuk na ośmiu europejskich rynkach. W City Logistics Łódź II firma będzie czyścić pojemniki na owoce i warzywa dla wiodących sieci marketów. W ramach 10 500 mkw., aż 3500 mkw. zajmie strefa z maszyną myjącą i przenośnikami, a cały proces zostanie w pełni zautomatyzowany. Ponadto przedsiębiorstwo zajmie się magazynowaniem opakowań oraz ich transportem. Well Pack wprowadzi się do obiektu w lipcu br. Firma zdecydowała się na tę lokalizację ze względu na lepsze perspektywy rozwoju oraz plany zwiększenia zatrudnienia.

Jak komentuje Kamil Kwiatkowski, Senior Leasing Manager z Panattoni: – Wejście firmy Well Pack to kolejny przykład elastyczności miejskiej logistyki. Z jednej strony możliwość wynajęcia różnych powierzchni: od niewielkiego unitu po powierzchnie przekraczające 10 000 mkw. Z drugiej – możliwość przystosowania przestrzeni do niemalże każdej działalności. Tym razem musieliśmy elastycznie dostosować ją do procesów nowoczesnego i przemysłowego procesu mycia i udało nam się to w stu procentach. To właśnie sprawia, że City Logistics Łódź II będzie niedługo kolejnym w pełni wynajętym obiektem logistyki miejskiej w portfolio Panattoni.

Łódź na zielonym kursie. City Logistics Łódź II był pilotażowym projektem koncepcji stref zielonych Panattoni, która powstała zgodnie z założeniami strategii zrównoważonego rozwoju Go Earthwise with Panattoni. Zastosowano w niej podział na trzy sektory. Jeden z nich, wjazdowy, z dużymi drzewami, np. kasztanowcami i lipami oraz nasadzeniami liniowymi krzewów i bylin o charakterze miejskim, stał się wizytówką parku. Drugim jest sektor zielonych wejść ze strefami relaksacyjnymi na wzór tzw. pocket forest, w których stworzono placyki z ekologicznymi meblami miejskimi – tu w kompozycjach roślinnych postawiono na gatunki ozdobne zielone przez cały rok, a także z wytwarzające owoce, które stanowią pokarm dla ptaków. Ostatni jest sektor krajobrazowy z drzewami, krzewami i trawnikami-łąkami niewymagającymi częstego koszenia, a także domkami zarówno dla owadów, jak i jeży. Cała roślinność dostosowana jest do lokalnych warunków atmosferycznych i współgra z aluminiowo-szklanymi fasadami, które zapewnią pracującym w budynku zwiększoną dostępność światła dziennego. W City Logistics Łódź II Panattoni stawia również na energooszczędność, którą uzyskało dzięki nowoczesnym systemom zarządzania budynkiem, kompleksowemu monitoringowi energii czy wysokim parametrom przenikania ciepła dla ścian i dachów, wybiegającym poza warunki techniczne wymagane w 2021 r., nie wspominając o oświetleniu LED. Ponadto inwestycja została wyposażona w systemy zarządzania i monitorowania wody pitnej – komponenty pobierające wodę z wysokim współczynnikiem oszczędności. City Logistics Łódź II przeszło certyfikację metodą BREEAM na poziomie Very Good.

Skip to content