• 10 października 2020

Coroczne sprzątanie rzek ze Sweco

Coroczne sprzątanie rzek ze Sweco

Coroczne sprzątanie rzek ze Sweco 1024 768 PLGBC

Materiał Partnera

Ostatnie ciepłe dni września pracownicy Działu Budownictwa Ekologicznego ze Sweco spędzili w malowniczych okolicach Wałcza. Oprócz podziwiania widoków, bliskiego kontaktu z przyrodą oraz łapania ostatnich ciepłych promieni słońca w tym roku, spływ kajakowy obfitował w dodatkowe atrakcje. 

Odcinek, który pokonali śmiałkowie 19 września miał długość ok. 20 km. Spływ rzeką Dobrzyca rzucił wyzwanie pracownikom Sweco. Pełny odpoczynek nie mógł być możliwy, ponieważ wśród pięknych obszarów przyrodniczych ekipa z Działu Budownictwa Ekologicznego co chwilę znajdowała liczne śmieci, pozostawione przez innych kajakarzy.

Takie zachowanie obrazuje niską świadomość społeczną w kwestii zanieczyszczania rzeki i jej brzegów. Odwiedzający rzekę kajakarze korzystają z niej podczas weekendowych wypadów i cieszą oczy pięknem natury, po czym odpoczywając na postojach często pozostawiają po sobie śmieci… Pokazuje to, że nadal konieczne są wszelkiego rodzaju kampanie promujące dbałość o nasze środowisko.

Pracownicy Sweco co roku wyciągają z rzek przeróżne śmieci. Oprócz standardowych butelek i puszek, podczas tegorocznej akcji wyłowiono również garnki, buty i styropian. Udało się uzbierać kilka solidnych worków odpadów przyczyniając się tym samym, choć w nieznacznym stopniu, do poprawy jakości lokalnego środowiska.

Letnie sprzątanie rzek wpisało się już w tradycję Działu Budownictwa Ekologicznego ze Sweco. Troska o środowisko powinna przejawiać się we wszystkich aspektach życia. Pracownicy Sweco spełniają środowiskową misję na co dzień, wspierając ekologiczne budownictwo i angażując się w różnego rodzaju inicjatywy proekologiczne.