• 23 września 2020

Działania SMAY podczas World Green Week 2020

Działania SMAY podczas World Green Week 2020

Działania SMAY podczas World Green Week 2020 984 874 PLGBC

W SMAY nieustannie dba się nie tylko o powietrze, które otacza nas wszystkich w budynkach, lecz również o klimat. Choć World Green Building Week to bardzo ważna akcja,firma nie ogranicza się tylko do niej – przez cały rok podejmuje działania, by zwiększać świadomość użytkowników w zakresie klimatu w czterech ścianach biur, budynków użyteczności publicznej i innych obiektów.

Budynki są jak żywe organizmy: zużywają tlen i energię, czerpią ze światowych zasobów i współtworzą klimat. SMAY wie, jak wspomóc ich poprawne funkcjonowanie, tak by obniżyć zużycie energii, a zarazem dostarczyć do wnętrz odpowiednią ilość powietrza, zadbać o komfort cieplny ludzi w budynkach i równowagę tlenową nawet w zatłoczonych pomieszczeniach.

W tym roku tuż przed kampanią World Green Building Week do oferty firmy wprowadzono oczyszczacz powietrza ELIXAIR; wszystkie elementy tego urządzenia pochodzą z recyklingu i nadają się do dalszego przetwarzania. W swoim działaniu firma wspiera filozofie zero waste i Net ZERO Buildings, które zakładają minimalizowanie negatywnego wpływu budynków na środowisko naturalne i promują zrównoważone budownictwo.

Jednak to nie wszystko. Systemy są brane pod uwagę w procesie przyznawania inwestycjom certyfikatów BREEAM i LEED, co dowodzi, że wentylacja pożarowa i bytowa może być ekologiczna. W tym roku dostarczono systemy do powstającego na warszawskiej Woli wysokościowca Mennica Legacy Tower. Budynek jako pierwszy w Polsce zdobył certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding. Jest to obecnie najwyższe wyróżnienie w procesie certyfikacji rozwiązań proekologicznych.

Z okazji kampanii World Green Building Week postanowiliśmy rozpocząć w social mediach kampanię poświęconą klimatowi wewnątrz budynków oraz włączyliśmy się do akcji Rowerem po Zdrowie w Krakowie. Z tej okazji jeździmy na rowerach do pracy i tym samym przedłużamy świętowanie Dnia bez Samochodu, który odbył się 22 września 2020 roku.

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej porady na temat ekologicznych rozwiązań dla obiektu, sprawnie działającej wentylacji bytowej oraz ochrony pożarowej, która wykorzystuje energooszczędne rozwiązania. Nasze biuro projektowe i doradcy techniczni są do Państwa dyspozycji w całej Polsce.