• 28 czerwca 2023

Enterprise Investors będą pracować z Varso Tower

Enterprise Investors będą pracować z Varso Tower

Enterprise Investors będą pracować z Varso Tower 1024 682 PLGBC

Materiał partnera

HB Reavis, międzynarodowa firma specjalizująca się w tworzeniu przestrzeni pracy, podpisała umowę najmu z Enterprise Investors. Ta najstarsza i jedna z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej zajmie 1 660 mkw. powierzchni na 34 piętrze Varso Tower. Najemca, któremu w transakcji doradzali eksperci firmy CBRE, wprowadzi się do warszawskiego wieżowca w styczniu przyszłego roku.

Varso Tower to część wielofunkcyjnego miejsca zrealizowanego przez HB Reavis, w które wchodzą biura, hotel, centrum innowacji oraz pasaż handlowy mieszczący m.in. restauracje, klub fitness i przychodnię. Cała inwestycja zmieniła niegdyś zaniedbany teren w jeden z nowych symboli Warszawy.

– Varso Tower to biura o najwyższym standardzie, które wspierają wellbeing i działanie firm zgodnie z kryteriami ESG. To również miejsce dla tych pracodawców, którzy cenią atrakcyjność centralnej lokalizacji o znakomitej dostępności komunikacyjnej i z wieloma udogodnieniami w zasięgu ręki. Do tego grona, które zajmuje już łącznie blisko 70% powierzchni wieżowca, dołącza kolejny renomowany pracodawca. Z dumą witamy w swoich progach firmę Enterprise Investors, która słynie z łączenia efektywności inwestycyjnej z pozytywnym wpływem na lokalne społeczności – mówi Aleksandra Majkowska, menadżerka ds. wynajmu w HB Reavis Poland.

– Enterprise Investors po ponad 20 latach zmienia siedzibę na nowoczesny i zaawansowany technologicznie budynek, który umożliwi stworzenie atrakcyjnego środowiska pracy i jednocześnie będzie efektywnie wspierać działalność biznesową firmy. Cieszę się, że mogliśmy wspierać naszego klienta w tym procesie, a HB Reavis Poland gratulujemy prestiżowego partnera, który dołączy do grona najemców Varso Tower – mówi Katarzyna Żyluk, Zastępczyni Dyrektora w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych CBRE.

Zaprojektowany przez architektów z pracowni Foster + Partners najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej wyróżnia smukła bryła i zastosowanie licznych rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju. Bezpośrednie sąsiedztwo Dworca Centralnego zapewnia doskonały dostęp do wszystkich środków warszawskiej komunikacji miejskiej.

 

Opracowanie: HB Reavis

Skip to content