• 9 kwietnia 2021

Forbo Flooring Systems w Corporate Advisory Board WorldGBC

Forbo Flooring Systems w Corporate Advisory Board WorldGBC

Forbo Flooring Systems w Corporate Advisory Board WorldGBC 1024 575 PLGBC

Materiał partnera

Forbo Flooring Systems dołączyło do Corporate Advisory Board World Green Building Council (WorldGBC).

WorldGBC Corporate Advisory Board jest grupą światowych liderów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, działających w branży budowlanej. Firmy te służą jako przewodnicy WorldGBC w zakresie strategii i działań mających na celu przyspieszenie ruchu na rzecz zrównoważonego budownictwa.

Forbo Flooring Systems jest globalnym dostawcą wysokiej jakości wykładzin podłogowych dla budownictwa komercyjnego i mieszkaniowego, z szeroką i atrakcyjną gamą produktów przyjaznych dla środowiska.

Zrównoważony rozwój jest istotną częścią etosu Forbo, od wyboru surowców po marketing i sprzedaż produktów. Wszystko to razem sprawia, że wykładziny podłogowe spełniają misję tworzenia lepszego środowiska, wykorzystując wytyczne Green Design, zieloną energię oraz stosując zasadę 4R: Reduce, Reuse, Recycle and Renew. Forbo Flooring Systems udało się stworzyć prawdziwie neutralne dla klimatu rozwiązanie podłogowe od kołyski do bramy o nazwie Marmoleum. To wyjątkowe osiągnięcie napędza dalsze działania.

Wszystkie zakłady produkcyjne Forbo Flooring Systems posiadają certyfikat SA8000, jeden z najbardziej znanych na świecie standardów społecznych, który zapewnia, że każdy w łańcuchu dostaw jest otoczony troską, od pracowników po dostawców.

Cristina Gamboa, CEO, WorldGBC powiedziała: – Jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać Forbo Flooring Systems w gronie Corporate Advisory Board (CAB) World Green Building Council na rok 2021. Dzięki temu, że Forbo jest liderem rynku w dziedzinie zrównoważonego budownictwa, wiemy, że wniesie do CAB bogate doświadczenie i będzie ogromnym atutem. Cieszymy się na współpracę w nadchodzącym roku.

– Jesteśmy dumni, że zostaliśmy docenieni za nasze wysiłki i zaangażowanie w tworzenie lepszego środowiska. Nasze cele w zakresie zrównoważonego rozwoju wykazują niezwykłą zbieżność z celami WorldGBC. Wraz z naszym przystąpieniem do CAB widzimy wielką szansę na aktywny wkład w zielone budownictwo, wykraczający poza zakres naszej firmy. Dzięki współpracy na skalę globalną wierzymy, że posuniemy się naprzód w kierunku bardziej ekologicznego środowiska budowlanego z rzeczywistymi rozwiązaniami w zakresie zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, osiągnięcia cyrkularności, przy jednoczesnym zapewnieniu lepszego zdrowia i dobrego samopoczucia ludzi przebywających w pomieszczeniach – podsumował Edo Rem, Dyrektor Forbo Flooring Systems

Skip to content