• 6 lutego 2021

Franciszkańskie Południe w Katowicach. Znany adres w nowej odsłonie.

Franciszkańskie Południe w Katowicach. Znany adres w nowej odsłonie.

Franciszkańskie Południe w Katowicach. Znany adres w nowej odsłonie. 1024 614 PLGBC

Materiał Partnera

Rozpoczęła się sprzedaż mieszkań w ramach pierwszego etapu inwestycji Franciszkańskie Południe. Lokale o wyjątkowym standardzie powstają w bezpośrednim sąsiedztwie Kalwarii Panewnickiej. To już druga realizacja firmy TDJ Estate w katowickiej dzielnicy Ligota.

Pierwszy etap projektu Franciszkańskie Południe obejmuje jeden budynek  złożony z trzech segmentów. Powstaną tu łącznie 92 mieszkania, a na parterze przewidziano funkcje użytkowo- usługowe. Garaż podziemny, podzielony na dwie jednokondygnacyjne hale, pomieści 70 miejsc postojowych, komórki lokatorskie, pomieszczenia gospodarcze i techniczne. Budowa pierwszego etapu inwestycji rozpoczęła się pod koniec września 2020 roku – planowany termin zakończenia to koniec pierwszego kwartału 2022.

– Naszym celem jest tworzenie miejsc, w których dobrze się mieszka i żyje. W centrum stawiamy człowieka – jego potrzeby, oczekiwania, marzenia. Dbamy o ciekawe zagospodarowanie terenu wokół budynków i dążymy do budowania społeczności – mówi Agnieszka Krajcarz-Urbańska Manager ds. Sprzedaży TDJ Estate. – Inwestycje realizujemy w duchu zrównoważonego rozwoju i z poszanowaniem środowiska naturalnego, którego piękno tak wyraźnie widać w najbliższym otoczeniu Franciszkańskiego Południa – dodaje.

Ukształtowanie terenu i zielone otoczenie zainspirowały architektów do stworzenia kaskadowej zabudowy. Dzięki wystopniowaniu budynków po stronie południowej, powstały przestronne tarasy, które zapewnią mieszkańcom unikatowy widok na zanurzoną w zieleni Kalwarię Panewnicką. Elewacja budynków w barwach bieli i głębokiego grafitu wykorzystuje zróżnicowane struktury tynku i spieku. Przeszklenia nadają lekkości, a z perspektywy domownika – budują wrażenie przestronności, zacierając granicę pomiędzy mieszkaniem, a otoczeniem.

Oprócz nowoczesnej architektury w projekcie postawiono na wygodne i bezpieczne rozwiązania użytkowe oraz wysokiej jakości materiały o solidnych parametrach technicznych. Inwestycja ma charakter otwarty, a planowane ciągi komunikacyjne umożliwią pieszym i rowerzystom swobodne poruszanie się pomiędzy budynkami. Duże połacie zieleni zapewnią kameralny klimat. Uzupełnieniem dla nich mają być strefy rekreacyjne z małą architekturą w wielu formach. Znajdą się tu meble miejskie, podesty z siedziskami i leżakami oraz pergole. Dla aktywnych zaprojektowana została ponadto siłownia plenerowa, a najmłodsi będą mogli korzystać z placu zabaw.

W ramach udogodnień dla mieszkańców zaplanowano także monitoring, system skrzynek Pakomatic, wózkownie, rowerownie i stację naprawy jednośladów. Z myślą o użytkownikach samochodów elektrycznych, zainstalowane zostaną stacje ładowania. Mieszkania w wariancie premium zawierają podstawowy pakiet w zakresie inteligentnego domu.

– W przygotowaniu koncepcji zabudowy i zagospodarowania terenu przyjęliśmy długoterminową perspektywę, biorąc pod uwagę potrzeby i preferencje różnych pokoleń i grup społecznych. Naszym celem jest stworzenie przestrzeni umożliwiającej bezpieczne mieszkanie, pracę, odpoczynek i zabawę, zachęcającej do integracji i nawiązywania więzi z sąsiadami, do tworzenia wspólnoty – tłumaczy Agnieszka Krajcarz-Urbańska. – Naszą inwestycję w najdrobniejszych szczegółach i każde mieszkanie z bliska pozwala obejrzeć specjalna smart makieta dostępna online. To ukłon w stronę naszych klientów – mogą zapoznać się z projektem nie tylko w biurze sprzedaży, do którego oczywiście serdecznie zapraszamy, ale także w dogodnym dla siebie miejscu i czasie. Zachęcamy do skorzystania z tego nowoczesnego narzędzia – dodaje.

Więcej informacji o Franciszkańskim Południu: www.franciszkanskiepoludnie.pl