Business Garden Wrocław powstaje w obrębie dzielnicy Fabryczna w otoczeniu ulic Legnickiej, Dąbrówki i Jaworskiej, w sąsiedztwie centrum handlowo-rozrywkowego Magnolia i stacji kolejowej Mikołajów.

Docelowo, kompleks obejmie 110 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowo-usługowej rozplanowanej pomiędzy dziewięcioma budynkami i rozlokowanej na terenie siedmiu hektarów. Wyróżnikiem wrocławskiego projektu – podobnie jak innych kompleksów Business Garden – jest atrakcyjnie zaprojektowany teren pomiędzy budynkami – funkcjonalna i zielona przestrzeń, gdzie można popracować, odpocząć czy uprawiać sport.

Pod koniec 2016 roku oddano do użytku pierwsze trzy budynki biurowe o łącznej powierzchni najmu 37 000 m2 wraz z usytuowanym na terenie ogrodu pawilonem restauracyjnym. Kompleks oferować będzie także szereg dodatkowych udogodnień dla najemców. W najbliższych planach jest m.in. otwarcie przedszkola i placówki medycznej. Rozpoczęcie drugiego etapu inwestycji, którego zakres obejmuje realizację kolejnych trzech budynków biurowych, w tym najwyższego obiektu w kompleksie o wysokości 55 metrów, zaplanowano na wiosnę 2017 roku.

Otrzymana w 2015 roku precertyfikacja LEED oznacza, że już na etapie projektowania wrocławskiego kompleksu uwzględniono przyjazne środowisku rozwiązania i ekologiczne materiały budowlane. Ambicją dewelopera jest uzyskanie dla wszystkich budynków certyfikatu LEED na poziomie platynowym.

Business Garden zaoferuje nowoczesne biura najwyższej jakości, wyposażone w energooszczędne rozwiązania. Systemy zastosowane w budynkach mają zapewnić komfort termiczny dla przyszłych najemców przez m.in. zwiększenie ilości świeżego powietrza w pomieszczeniach o 30% oraz kontrolowanie dostępu światła dziennego poprzez rolety zewnętrzne. Projekt zakłada zmniejszenie zużycia wody o 40% oraz energii elektrycznej o minimum 12%. Aby promować alternatywne środki transportu, przewidziane są stojaki na rowery wraz z przebieralniami i prysznicami dla rowerzystów.

Działania mające na celu ograniczenie negatywnego wpływu procesu budowlanego na środowisko takie jak zastosowanie materiałów budowlanych zawierających materiały z recyklingu, a także poddanie ponad 90% odpadów recyklingowi spełniają założenia zrównoważonego rozwoju certyfikacji ekologicznej LEED. Inwestor przewiduje uzyskanie certyfikatu LEED na najwyższym, platynowym poziomie dla wszystkich budynków biurowo-usługowych.

Zapisy na Green Building Tour przyjmujemy do 3 listopada 2017.

TERMIN GREEN BUILDING TOUR: 9 LISTOPADA 2017 OD GODZ. 9.30

Osoba kontaktowa:

Magdalena Kałużyńska, Koordynator ds. Marketingu
e-mail: mkaluzynska@plgbc.org.pl
tel.: +48 537 445 958

Podobne informacje