Miejsce: High 5ive, ul, Pawia 9, 31-154 Kraków

Termin: 22 czerwca 2018

Godzina: 10.00-11.30

W samym sercu Krakowa firma Skanska buduje niezwykły kompleks biurowy pięciu budynków o nazwie High5ive, który ożywi niezagospodarowany do tej pory obszar obok Dworca Głównego. W przestrzeni między budynkami powstanie zielony skwer, gdzie znajdą się miejsca stworzone z myślą o osobach poszukujących pozytywnej energii – zarówno pracownikach kompleksu biurowego, jak i mieszkańcach miasta.

Pierwsze, wybudowane już i oddane do użytku budynki D i E mają 23 300 m2 a swoje biura mają tutaj m.in. ABB, PwC, Ocado Technology, Symphony. Jest tu także przestrzeń coworkingowa Business Link. Druga faza projektu dostarczy ponad 30 000 m2 powierzchni biurowej. Docelowo kompleks biurowy będzie miał 70 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej i zostanie przystosowany do potrzeb ok. 7 000 osób. Budynki High 5ive są obiektami biurowo-usługowymi klasy A i posiadającymi certyfikat LEED Gold, a każdy z budynków posiada 6 kondygnacji naziemnych.

Poza certyfikatem LEED na poziomie Platinum projekt będzie również ubiegał się o certyfikat „Obiekt bez Barier”. Kompleks będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów oraz osób nieposługujących się językiem polskim.

Zwiedzający będą mieć możliwość zobaczenia dwóch budynków High 5ive, które znajdują się przy ul. Pawiej, w sąsiedztwie Dworca Kraków Główny. Ze względu na doskonałą lokalizację, High5ive jest najlepiej skomunikowaną inwestycją biurową w Krakowie – można dojechać do niego pociągiem, autobusem, rowerem, tramwajem, a nawet samochodem elektrycznym.

High5ive: kluczowe fakty i liczby:

  • Projekt będzie się składał z 5 budynków o całkowitej powierzchni najmu: ok. 70 000 mkw. GLA
  • Dwa budynki od strony Galerii Krakowskiej dostarczyły 23 300 mkw. powierzchni biurowej. Trzeci budynek, którego budowa rozpoczęła się w III kwartale 2017, dostarczy około 12 200 mkw. powierzchni biurowej. Czwarty budynek dostarczy ok. 24 500 mkw.;
  • Budynki 3 i 4 będą ubiegać się o certyfikat LEED Platinum oraz certyfikat dostępności „Obiekt bez Barier”;
  • Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A.;
  • Autorem projektu architektonicznego jest pracownia NS Moon Studio

FOTORELACJA

Podobne informacje