Najlepszy zrealizowany certyfikowany budynek ekologiczny, zdobywca Green Building Awards 2016

Nestlé House należy do funduszu Hines Poland Sustainable Income Fund. Nestlé House to obiekt klasy A ukończony w 2014 roku, oferujący ponad 16 400 m2. powierzchni biurowej oraz ponad 1 400 m2. powierzchni handlowo-usługowej na ośmiu kondygnacjach.  Cechą charakterystyczną budynku jest widoczna na pierwszy rzut oka zaawansowana podwójna fasada. Konstrukcja ta poprawia efektywność energetyczną budynku oraz zwiększa komfort wewnętrzny przez ograniczenie hałasu z otoczenia budynku. W budynku Nestlé House zadbano również o oszczędność wody poprzez dualną instalację wykorzystującą wodę szarą – deszczówkę. Dzięki tej instalacji woda deszczowa, po uprzednim oczyszczeniu wykorzystywana jest do spłukiwania toalet. Deszczówka zbierana jest przez system odwadniający ulokowany na zielonych dachach oraz terenach zielonych w okolicy budynku. Woda szara z tych źródeł zapewnia pokrycie około 1/3 konsumowanej wody przez budynek. Pomiary zużycia wody, energii oraz parametrów komfortu możliwe jest dzięki zastosowaniu wielu podliczników oraz centralnemu systemowi EMS. Energy Management System umożliwia w czasie rzeczywistym wizualizację zużycia mediów co jest nieocenioną pomocą dla personelu obsługującego budynek. Nestlé House znajduje się w niedalekiej odległości od stacji metra. Aby ułatwić poruszanie się pomiędzy budynkiem a węzłem komunikacyjnym Wilanowska, przy budynku została uruchomiona stacja rowerów Veturilo o nazwie „Nestlé House”. Dla osób korzystających z własnych rowerów przygotowany został szpaler zadaszonych stojaków rowerowych jak i stacja do samodzielnej naprawy usterek mogących się zdarzyć jednośladom.

Alternatywny transport, dobre praktyki oszczędzania wody, energii czy segregacji odpadów promowane są poprzez materiały edukacyjne, plakaty i naklejki przypominające o zgaszeniu światła, czy zachęcające do skorzystania ze schodów zamiast windy. Oprócz powyższych materiałów, w ciągu roku w budynku Nestlé House przeprowadzane są akcje przypominające o potrzebie dbania o środowisko czy dzielenia się tym co najcenniejsze podczas akcji zbiórki krwi.

W dniu 30 czerwca w Warszawie firma Hines, we współpracy z firmą Bike2Box organizuje po raz kolejny BikeDAY. Wydarzenie ma na celu zachęcić jak największą liczbę osób do wybierania roweru jako alternatywnego środka transportu do miejsca pracy. Będzie to doskonałe urozmaicenie odbywającego się Green Building Tour.

Dla wszystkich uczestników zostanie przygotowane kilka niespodzianek. Na miejscu będzie można spróbować swoich sił na różnego rodzaju rowerach. Ponadto w ramach konkursu będzie można wziąć udział w wyścigu kolarskim na trenażerze. 5 minut na tym urządzeniu pozwoli w pełni zapomnieć o pracy i odstresować się w piątkowe popołudnie.

Przez cały dzień będzie można wziąć również udział w kursie pierwszej pomocy prowadzonym przez ratownika medycznego tuz obok strefy testów.

Podobne informacje