Zespół projektowy: URBA Architects Sp. z o.o. – autor projektu wykonawczego i koordynacja certyfikacji BREEAM

Podium Park to kompleks trzech połączonych ze sobą 11-kondygnacyjnych budynków biurowych. Całkowita powierzchnia brutto projektu wyniesie 64,4 tys. mkw., w tym do wynajęcia oferowane jest 46,4 tys. mkw. powierzchni biurowej (NLA) i 4,2 tys. mkw. powierzchni usługowej. Każdy z trzech budynków będzie mógł stanowić samodzielnie funkcjonującą całość. W ramach inwestycji powstanie także ponad 860 miejsc parkingowych i 310 miejsc przeznaczonych dla rowerzystów. Ukończenie pierwszego etapu inwestycji nastąpiło w 2018 roku.

Kompleks będzie jednym z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych biurowców w naszym kraju. Inwestycja uzyskała prestiżowy certyfikat BREEAM Design Stage na poziomie OUTSTANDING.

W ramach obiektu zaplanowano szereg innowacyjnych rozwiązań takich jak: wypożyczalnia elektrycznych samochodów oraz elektrycznych rowerów i skuterów, 36 stanowisk do ładowania samochodów (najwięcej w Polsce), liczne udogodnienia dla rowerzystów, oświetlenie LED, system nawilżania powietrza oraz nowoczesne systemy wspierające komfort pracy pracowników. Projekt budynków zakłada także ponadstandardową wysokość pomieszczeń (2,8 m), co doda wrażenia przestrzenności i maksymalnie doświetli stanowiska pracy światłem naturalnym. Zaplanowano także wykonanie elewacji według wymagań w zakresie izolacyjności cieplnej obowiązujących od stycznia 2021 roku.

Inwestycja powstaje w Krakowie przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Izydora Stella-Sawickiego, w pobliżu Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej, AWF-u i Tauron Areny. Biurowiec zlokalizowany jest w krakowskim „zagłębiu zieleni i sportu”, w bliskim sąsiedztwie terenów rekreacyjnych, Parku Lotników Polskich i kompleksów sportowych. Położenie inwestycji gwarantuje szybki i łatwy dojazd do centrum miasta zarówno samochodem, jak komunikacją miejską.

Podobne informacje