Miejsce: Al. Jana Pawła II 43, Kraków

Termin: 31 stycznia 2019

Godzina: 10.00-12.00

Zespół projektowy: URBA Architects Sp. z o.o. – autor projektu wykonawczego i koordynacja certyfikacji BREEAM

Podium Park to kompleks trzech połączonych ze sobą 11-kondygnacyjnych budynków biurowych. Całkowita powierzchnia brutto projektu wyniesie 64,4 tys. mkw., w tym do wynajęcia oferowane jest 46,4 tys. mkw. powierzchni biurowej (NLA) i 4,2 tys. mkw. powierzchni usługowej. Każdy z trzech budynków będzie mógł stanowić samodzielnie funkcjonującą całość. W ramach inwestycji powstanie także ponad 860 miejsc parkingowych i 310 miejsc przeznaczonych dla rowerzystów. Ukończenie pierwszego etapu inwestycji nastąpiło w 2018 roku.

Kompleks będzie jednym z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych biurowców w naszym kraju. Inwestycja uzyskała prestiżowy certyfikat BREEAM Design Stage na poziomie OUTSTANDING.

W ramach obiektu zaplanowano szereg innowacyjnych rozwiązań takich jak: wypożyczalnia elektrycznych samochodów oraz elektrycznych rowerów i skuterów, 36 stanowisk do ładowania samochodów (najwięcej w Polsce), liczne udogodnienia dla rowerzystów, oświetlenie LED, system nawilżania powietrza oraz nowoczesne systemy wspierające komfort pracy pracowników. Projekt budynków zakłada także ponadstandardową wysokość pomieszczeń (2,8 m), co doda wrażenia przestrzenności i maksymalnie doświetli stanowiska pracy światłem naturalnym. Zaplanowano także wykonanie elewacji według wymagań w zakresie izolacyjności cieplnej obowiązujących od stycznia 2021 roku.

Inwestycja powstaje w Krakowie przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Izydora Stella-Sawickiego, w pobliżu Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej, AWF-u i Tauron Areny. Biurowiec zlokalizowany jest w krakowskim „zagłębiu zieleni i sportu”, w bliskim sąsiedztwie terenów rekreacyjnych, Parku Lotników Polskich i kompleksów sportowych. Położenie inwestycji gwarantuje szybki i łatwy dojazd do centrum miasta zarówno samochodem, jak komunikacją miejską.

Kontakt:
Magdalena Wojtas
mwojtas@plgbc.org.pl

REJESTRACJA

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu (wymagane)

Nazwa firmy (wymagane)

Stanowisko (wymagane)

Uprzejmie informujemy, iż podane w formularzu rejestracyjnym dane osobowe będą przetwarzane przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) z siedzibą w Gliwicach, 44-100, ul. Konarskiego 18C/2-11A, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2016, poz. 922) w celu organizacji warsztatów, a po jego zakończeniu – w celach archiwalnych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do wpisania Państwa na listę uczestników warsztatów.
Każda osoba zarejestrowana na warsztaty posiada dostęp do treści swoich danych osobowych i możliwości ich zmiany. Jednocześnie poniższe nieobowiązkowe zgody na przetwarzanie danych osobowych mogą zostać przez te osoby w każdym czasie odwołane. Odwołanie obowiązkowej zgody następuje w wyniku rezygnacji z uczestnictwa w warsztatach.

Zaznacz wszystkie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez PLGBC w celu organizacji Green Building Tour - Podium Park, a po jego zakończeniu w celach archiwalnych. *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez PLGBC w celach marketingowych.

Podobne informacje