Miejsce: Wioślarska 8, Warszawa

Termin: 8 kwietnia 2019

Godzina: 10.00-12.00

Zespół projektowy: Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o.

Budynek The Tides oferuje ponad 13 000 metrów kwadratowych otwartej powierzchni biurowej wysokiej jakości, 10 luksusowych apartamentów, restauracje i bary. Wyposażony jest w magazyn na łodzie, sale konferencyjne, biura, siłownię i zaplecze sanitarne należące do najstarszego towarzystwa sportowego w Polsce – Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie założono bowiem w 1878 r. Oba budynki mają widok na wyjątkowy, pełen zieleni wschodni brzeg Wisły oraz na Stadion Narodowy.

Historycznie znacząca lokalizacja była darem od miasta Warszawy dla społeczności wioślarzy w uznaniu za ich udział w obronie stolicy podczas wojny 1920 roku. Pierwszy budynek, zbudowany w 1929 roku, był jednym z najnowocześniejszych klubów wioślarskich w Europie. Został on poważnie uszkodzony w czasie wojny i tylko częściowo odbudowany. Celem poprawienia swojej sytuacji lokalowej WTW zawiązało spółkę z niezależnym inwestorem, z zamiarem przywrócenia miejscu dawnej świetności. Po wielu formalnych uzgodnieniach z Urzędem Miasta i Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej program i kubatura budynku znacznie się rozwinęły, dodano powierzchnie biurowe i mieszkalne, dokonano zmiany parametrów wysokości i przesunięcia granic działki. Warunki pełnego podziału na strefy zostały ustalone pod koniec 2010 roku, program inwestorów został sfinalizowany w 2011 roku, a budowa rozpoczęła się w roku 2014.

Dynamiczna fasada The Tides, efektowna architektonicznie od strony ulicy, została zaprojektowana jako wielopłaszczyznowa również po to, by odbijać dźwięki ze strony Wisłostrady. Ze względu na złożoną geometrię paneli elewacyjnych, a także zróżnicowane rozmiary parapetów i glifów – każdy panel na elewacji ma inny kształt – cały projekt fasady został przygotowany, wymodelowany i wyprodukowany przy użyciu technologii komputerowej 3D.

Kontakt:
Magdalena Wojtas
mwojtas@plgbc.org.pl

REJESTRACJA

Podobne informacje