HB Reavis, międzynarodowa firma specjalizująca się w tworzeniu przestrzeni pracy, planuje całkowicie skupić się na realizacji i zarządzaniu samowystarczalnymi dzielnicami biurowymi, których skala i funkcje umożliwiają rozwój firmom i społecznościom z nich korzystającym.

Zgodnie z długofalową strategią, firma ogłosiła na początku lutego plan rozpoczęcia sprzedaży wybranych czeskich projektów, które nie odpowiadają powyższym kryteriom. Będzie natomiast kontynuowała realizację projektu w Brnie, drugim pod względem wielkości mieście w tym kraju. W ocenie HB Reavis, projekt ten ma potencjał zbliżony do przedsięwzięć takich, jak Agora w Budapeszcie czy Varso Place w Warszawie.

Firma będzie też rozwijała sieć przestrzeni co-workingowych, działających pod marką HubHub, a także zachowa w swoim portfolio popularne centrum handlowe Aupark w Hradec Králové.

Do najważniejszych projektów HB Reavis należą: One Waterloo (znany też jako Elizabeth House) położony tuż obok największego węzła komunikacyjnego w Londynie – stacji Waterloo; Varso Place w Warszawie; Stanica Nivy w Bratysławie, gdzie planowane jest ponadregionalne centrum handlowe oraz międzynarodowy dworzec autobusowy, a także Agora Budapest – przyszła siedziba węgierskiego oddziału Raiffeisen Bank. HB Reavis działa też w Niemczech, gdzie poszukuje obecnie odpowiednich terenów inwestycyjnych.

Podobne informacje