• 9 grudnia 2020

Higieniczne rozwiązania drzwiowe od ASSA ABLOY

Higieniczne rozwiązania drzwiowe od ASSA ABLOY

Higieniczne rozwiązania drzwiowe od ASSA ABLOY 444 351 PLGBC

Materiał Partnera

Obecnie na rynku poszukuje się rozwiązań, które zapewnią użytkownikom budynków możliwość bezpiecznego funkcjonowania w szczególności w ich miejscu pracy, nauki czy innych przestrzeniach, gdzie występują strefy wspólne. Obiekty służby zdrowia, hotele, domy opieki, urzędy, uczelnie, szkoły, przedszkola, zakłady produkcyjne to miejsca, w których zachowanie wysokich standardów higieny jest niezwykle ważne. Drzwi i okucia to jedne z najczęściej dotykanych powierzchni w przestrzeni budynku, stąd warto bliżej przyjrzeć się produktom, które pozwolą na bezdotykowe otwieranie drzwi lub są pokryte specjalnymi, higienicznymi powłokami.

Rozwiązania z segmentu produktów typu Hands Free

W bezdotykowym otwieraniu drzwi pomogą produkty zarówno mechaniczne jak i elektromechaniczne. W przypadku tych pierwszych można szukać rozwiązań w szerokiej gamie uchwytów, umożliwiających pchnięcie lub pociągnięcie skrzydła drzwiowego przy pomocy przedramienia lub stopy; są to między innymi produkty ASSA ABLOY Rockwood Arm Pull (AP1140, AP1141, AP1007), Foot Pull (FP1230, 494), czy Planet No Hander (N-1011), higieniczna klamka ASSA 706590-100-031.

Produkty elektromechaniczne umożliwiające zdalną obsługę przejść to grupa produktowa zawierająca rozwiązania z zakresu automatyki drzwiowej i kontroli dostępu.

Przykładowo napędy do drzwi z linii Entrematic (np. PSW250) do automatycznego otwierania drzwi czy czytniki kontroli dostępu ASSA ABLOY HID, dające możliwość aktywacji poprzez zbliżenie urządzenia mobilnego lub ruch „Twist and Go”, gwarantują bezdotykowe otwieranie drzwi i bezdotykową obsługę elementów powiązanych.

Powłoki antybakteryjne

Powłoki antybakteryjne stosowane na okuciach mogą zmniejszyć ilość bakterii na powierzchni klamek, pochwytów i dźwigni antypanicznych, oraz skutecznie ograniczyć ich namnażanie. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej powłok Abloy Active, Prion i Addion (od ASSA) oraz Microbial (z fabryki TESA) możliwe jest uzyskanie rozwiązań zarówno higienicznych, jak i estetycznych.

Zapraszamy do zapoznania się z broszurą informacyjną: https://www.assaabloyopeningsolutions.pl/pl/rozwiazania-higieniczne/