• 1 września 2020

Higieniczne rozwiązania z powłokami antybakteryjnymi Active

Higieniczne rozwiązania z powłokami antybakteryjnymi Active

Higieniczne rozwiązania z powłokami antybakteryjnymi Active 1024 473 PLGBC

Materiał Partnera

Drzwi i okucia to jedne z najczęściej dotykanych powierzchni w przestrzeni budynku, zwiększają więc ryzyko przenoszenia wirusów i bakterii. W celu zapobiegania przenoszeniu zarazków, konieczne jest częste czyszczenie i dezynfekowanie powierzchni, oraz o ile jest to możliwe i bezpieczne, pozostawianie drzwi otwartych. W trosce o zdrowie, chcąc ograniczyć rozprzestrzenianie infekcji i chorób, pomiędzy kolejnymi cyklami czyszczenia pomocne jest stosowanie powłok z cząsteczkami srebra, które znacząco zmniejszają tempo rozwoju bakterii, a dotykane powierzchnie pozostają czystsze.
Budynki użyteczności publicznej, takie jak szpitale, przychodnie, urzędy, uczelnie, szkoły i przedszkola, jak również zakłady produkujące żywność, domy opieki, to miejsca, w których bakterie mogą w łatwy sposób się rozprzestrzeniać, a zachowanie wysokich standardów higieny jest niezwykle ważne.

Okucia Abloy z powłokami Abloy Active

Powłoki Abloy Active stosowane na okuciach, mogą zmniejszyć ilość bakterii na powierzchni klamek, pochwytów i dźwigni antypanicznych, nawet o 99% oraz skutecznie ograniczyć ich namnażanie. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej powłok ACTIVE możliwe jest uzyskanie rozwiązań zarówno higienicznych, jak i estetycznych.

Drzwi ASSA ABLOY Mercor Doors Alpe z powłokami Active

Dla uzyskania długotrwałej ochrony antybakteryjnej, w bieżącej ofercie ASSA ABLOY Mercor Doors znajduje się seria drzwi ALPE Active, które pokrywane są farbami proszkowymi IGP-DURA®care.
Powłoki Active z cząstkami srebra stosowane na drzwiach ASSA ABLOY Mercor Doors i okuciach Abloy oraz wdrażanie rozwiązań bezdotykowych, może znacząco ograniczyć liczbę zakażeń, oraz zmniejszyć koszty pracodawców i społeczeństwa, związane z absencją i opieką zdrowotną.

WIĘCEJ INFORMACJI