• 24 kwietnia 2020

Inicjatywy członków PLGBC – Forbo

Inicjatywy członków PLGBC – Forbo

Inicjatywy członków PLGBC – Forbo 240 300 PLGBC

Rośliny, z których pozyskiwane są surowce do tworzenia Marmoleum, podczas swojego życia pochłaniają znaczne ilości CO₂ z atmosfery. W zestawieniu z energią zużywaną podczas produkcji Marmoleum procesy te wzajemnie się balansują. Marmoleum jest zatem neutralne pod względem emisji CO₂ i nie wpływa na globalne ocieplenie. Potwierdzają to Środowiskowe Deklaracje Produktu (EPD) dla Marmoleum (o grubości 2,0 oraz 2,5 mm) weryfikowane przez podmioty niezależne. Marmoleum nie zwiększa emisji CO₂ do powietrza również po opuszczeniu fabryki. Wykładzina cechuje się bardzo dobrymi parametrami podczas oceny całego cyklu życia produktu, dzięki czemu jest jeszcze bardziej przyjazna środowisku. Nieprzypadkowo produkt ten uzyskał nagrodę PLGBC Green Building Award za najbardziej zrównoważony produkt związany z szeroko pojętym budownictwem roku 2018.

Plany gospodarki niskoemisyjnej w Polsce prowadzą do ograniczenia emisji C02 do atmosfery. Marmoleum to produkt, który idealnie wpisuje się w strategię redukcji emisji gazów cieplarnianych, dlatego też planując wymianę wykładziny w biurze, szpitalu, szkole czy innym obiekcie warto wybrać naturalny produkt, który jest neutralny dla środowiska pod względem emisji CO2.

W ramach World Green Building Week Forbo przygotowało kampanię informacyjną w mediach społecznościowych, film na YouTube, prezentację środowiskową dla klientów, broszurę oraz specjalną stronę informacyjną poświęconą tej tematyce: https://www.forbo.com/flooring/pl-pl/srodowisko/marmoleum-co2-neutral/pkj755