• 16 września 2020

IWBI oficjalnie uruchamia WELL v2

IWBI oficjalnie uruchamia WELL v2

IWBI oficjalnie uruchamia WELL v2 726 264 PLGBC

Po dwóch latach intensywnego rozwijania, wdrażania i przeglądu, International WELL Building Institute (IWBI) oficjalnie uruchomił najnowszą wersję WELL Building Standard – WELL v2. Nowowprowadzony standard jest najbardziej elastyczną wersją systemu.

– Lepsze budynki, tętniące życiem społeczności i silniejsze organizacje są podstawą naszej misji od czasu, gdy uruchomiliśmy WELL w 2014 roku – powiedział Rick Fedrizzi, prezes i dyrektor generalny IWBI. – Długa droga za nami, ale możemy potwierdzić, że WELL v2 sprawdza się jako system solidny i elastyczny w obliczu każdego wyzwania, od globalnej pandemii po sprawiedliwość społeczną. WELL v2 okazał się globalnym, a jednocześnie skalowalnym systemem oceny, który jest responsywny, solidny, skoncentrowany na kliencie i odpowiedni dla każdej organizacji lub typu przestrzeni.

WELL v2 ma być katalizatorem zmian w obszarze przemyślanych, przyjaznych przestrzeni, przyczyniających się do poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia ludzi. Został poprzedzony WELL v1 i/lub pilotażową wersją WELL v2, wykazując możliwości wdrożenia przez ponad 3300 różnych projektów, co odpowiada ponad 413 milionom stóp kwadratowych w 54 krajach.

Kluczowym elementem procesu opracowywania WELL jest udział specjalistów z różych dziedzin. Podczas dwuletniej fazy pilotażowej WELL v2 przeszedł m.in. sześciomiesięczny publiczny okres zgłaszania uwag, przegląd i opinie ponad 150 doradców koncepcyjnych WELL, tysiące kolejnych uwag podczas końcowego przeglądu zainteresowanych stron, oraz osiem opublikowanych aneksów w celu przedstawienia wyjaśnień i strategii wspierających realizację pilotażu WELL v2 w różnych projektach i w różnych lokalizacjach. Grupa zadaniowa IWBI ds. COVID-19 wprowadziła tysiące komentarzy, mających wzmocnić obszar związany z profilaktyką, odpornością i powrotami do zdrowia.

WELL v2 to zestaw ulepszeń, produktów i usług, które zresetują sposób, w jaki organizacje angażują się w WELL i rosnącą globalną społeczność. W najblizszym czasie IWBI wprowadzi nowe zasoby i narzędzia, które zmienią sposób współpracy i korzystania z platformy cyfrowej IWBI. Udostępniono już m.in. nowe narzędzie WELL v2 Skybridge, które ma pomóc praktykom w ocenie kluczowych podobieństw i różnic między pilotażem WELL v2 a finalną wersją WELL v2.

Wraz z ukończeniem pilotażu WELL v2, rejestracja projektów do certyfikacji w pilotażowej wersji WELL v2 i WELL v1 zostanie zamknięta 31 grudnia 2020 roku. Egzamin WELL AP będzie nadal oparty na WELL v1 do końca 2021 roku.

Aby dowiedzieć się więcej o WELL v2, odwiedź https://v2.wellcertified.com/wellv2/en/overview i dołącz do webcastu Let’s celebrate: WELL v2 is here, który odbędzie się 24 września 2020.