• 21 lutego 2019

Jak Vive Innovation wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju

Jak Vive Innovation wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju

Jak Vive Innovation wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju 421 526 PLGBC
Projekt BOW RE:TIED

Swoistym DNA Grupy VIVE jest zaangażowanie w działania z zakresu recyklingu tekstyliów. Od 26 lat firma stale poszukuje nowych metod przetwarzania i pełnego wykorzystywania tekstyliów, w wyniku czego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce. Inwestuje w działania w obszarze badawczo-rozwojowym (R&D), angażuje się w projekty dotyczące recyklingu tekstyliów, buduje świadomość konsumentów, dzięki której zostaje zmniejszona ilość odpadów i zużycie surowców naturalnych.

Grupa VIVE realizuje projekty prospołeczne i proekologiczne. Tworząc swoje produkty, wpisuje się w nurt Textile Upcycling, którego proces pozwala zmniejszyć ilość odpadów i materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej. W ten sposób “niepotrzebnym” tekstyliom nadaje się nowe życie. BOW RE:TIED (BOW TIE + REcycling = „BOW RE:TIED, czyli “Mucha ponownie zawiązana”. Jest to odwołanie do powtórnego użycia tkaniny) jest projektem, łączącym wysoką modę i recykling używanej odzieży. Efektem współpracy VIVE Textile Recycling i cenionego, polskiego projektanta – Mariusza Przybylskiego jest unikatowa kolekcja ekskluzywnych much z materiałów pochodzących z recyklingu tekstyliów, które trafiły do ambasadorów, ludzi biznesu, sportu i są wykorzystywane w akcjach charytatywnych, budując świadomość recyklingu tekstyliów w Polsce i za granicą. Projekt wspierają działania edukacyjne: Program “Dbam o świat od najmłodszych lat”, “Recykling na miarę”. VIVE Group udowadnia, że surowce są wszędzie, a jedynym ograniczeniem ich ponownego wykorzystania jest wyłącznie nasza wyobraźnia. Projekt jest szeroko komentowany w środowiskach opiniotwórczych w Polsce i za granicą, podkreślając nasz wpływ na stan Planety. W promocję zaangażowani zostali ambasadorzy Polski za granicą, ambasadorzy zagraniczni w Polsce, ludzie biznesu, sportu, dziennikarze.

Mała Liga Piłki Ręcznej

VIVE Group, jako firma odpowiedzialna społecznie, wspiera działalność Klubu Sportowego VIVE Kielce oraz Fundacji VIVE Serce Dzieciom. Mała Liga Piłki Ręcznej jest turniejem, który na mapie województwa świętokrzyskiego pojawił się w 2004 roku – to najstarsza i największa impreza piłki ręcznej dla dzieci w Polsce. Głównymi celami zawodów są promocja piłki ręcznej oraz propagowanie zdrowego, sportowego stylu życia. Handball wymaga ciągłego szkolenia młodych ludzi, którzy w przyszłości mają budować kadry klubów sportowych. MLPR to turniej prowadzony w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Każdego roku w turnieju bierze udział 50-60 drużyn szkolnych, co daje 700-840 zawodników. Jubileuszowej, XV edycji turnieju towarzyszyła konferencja „W pogodni za wielką piłką ręczną”, podczas której dyskutowano o przyszłości amatorskiej piłki ręcznej, możliwościach kształcenia przyszłych kadr oraz możliwych źródłach finansowania tej dyscypliny sportowej. Patronat honorowy nad turniejem objęli: Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Kurator Oświaty w Kielcach, Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej. W jubileuszowej edycji wzięło udział 728 zawodników. Rozegrano 146 meczów w Busku Zdroju, dwa w Czajkowie Południowym, pięć w Kielcach, a także mecze w Iłży, Radoszycach, Wąchocku, Wilczycach i Złotej.

Korzyści z organizacji turnieju, to m.in. promocja piłki ręcznej wśród młodzieży, propagowanie zdrowego, sportowego stylu życia, popularyzacja Kielc, jako kolebki piłki ręcznej w Polsce, edukacja w zakresie bezpieczeństwa podczas wydarzeń sportowych. Turniej wyłania zawodników uzdolnionych sportowo, którym Fundacja i PGE VIVE Kielce pomagają w rozwijaniu talentu. Celem jest ogólnopolskie propagowanie edukacji sportowej jako długotrwałej inwestycji w przyszłość polskiej kadry piłki ręcznej. Fundacja VIVE Serce Dzieciom realizuje projekt w partnerstwie z Klubem Sportowym VIVE Kielce.