• 25 marca 2019

Jak WSP Polska wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju

Jak WSP Polska wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju

Jak WSP Polska wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju 421 526 PLGBC

Biznes odgrywa kluczową rolę we wspieraniu rozwoju zrównoważonego i dostatniego społeczeństwa. WSP bierze w tym czynny udział, prowadząc działania, które pozwalają tworzyć dobrze prosperujące otaczające nas środowisko oraz tętniące życiem społeczności, i mają wpływ na dobre samopoczucie i zdrowie.

Już teraz wiemy, że nasz przyszły świat będzie się bardzo różnił od dzisiejszego. Dlatego w WSP Polska wierzymy, że naszym obowiązkiem jest doradzanie naszym klientom na temat prawdopodobnych przyszłych scenariuszy, ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i możliwości wynikających ze zmian klimatu, demografii, zasobów, technologii i wartości społecznych. W ten sposób doradzamy im w podejmowaniu lepszych, świadomych decyzji, które pomogą w dostarczeniu elastycznych i odpornych rozwiązań o bardziej efektywnym cyklu życiowym i bardziej dopasowanych do przyszłego rynku.

Sami również dokładamy wszelkich starań, aby rozwijać cele zrównoważonego rozwoju wewnątrz firmy. Staramy się aktywnie zarządzać naszym wpływem na środowisko i społeczeństwo, poprawiając to, co pozytywne i redukując to, co negatywne. Nasze codzienne działania idealnie wpisują się w Cele Zrównoważonego Rozwoju:

Co roku we wrześniu bierzemy udział w biegu Warszawa Business Run. Pomagamy charytatywnie, a przy okazji promujemy zdrowy i aktywny tryb życia wśród pracowników

Monitorujemy środowisko wewnętrzne w biurze (temperaturę, wilgotność powietrza i CO2) i reagujemy, gdy wskaźniki są niepokojące. Firma dofinansowuje karty MultiSport dla pracowników i w całości finansuje pakiet prywatnej opieki medycznej.

W WSP projektujemy i doradzamy naszym klientom zgodnie z naszym programem Future Ready. Dzięki Future Ready WSP zapewnia przejrzyste i przyszłościowe rozwiązania dla złożonych wyzwań. Widzimy przyszłość wyraźniej, dzięki kluczowym tendencjom w temacie zmian klimatycznych, społeczeństwa, technologii i zasobów oraz współpracujemy z naszymi klientami, aby doradzić odpowiednie rozwiązania, które są gotowe na dziś i na nadchodzącą przyszłość. Future Ready zapewnia spokój ducha, niższe koszty cyklu życia i odporność.

Z naszych badań na całym świecie wiemy, że obecne normy projektowe niekoniecznie uwzględniają warunki w przyszłości. Dzięki programowi Future Ready nasi eksperci są w stanie pomóc klientom w przygotowaniu się na przyszłe realia, takie jak samochody autonomiczne, wszechobecne źródła odnawialne, ultra-elastyczne przestrzenie, trudniejsze warunki pogodowe i rosnącą samotność.

Stopniowo pomagamy miastom, społecznościom i klientom przygotować się na przyszłość poprzez projektowanie długoterminowe, jak i krótkoterminowe, oraz dzieląc się naszym podejściem i spostrzeżeniami. Jesteśmy gotowi na szybkie tempo urbanizacji, na cięższe opady i wyższe temperatury i na bardziej połączony świat. Cieszymy się, że możemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem.

Stworzyliśmy stronę internetową dedykowaną programowi Future Ready, gdzie publikujemy szereg artykułów związanych ze zmianami, które czekają nas w przyszłości, między innymi ze zmianami klimatycznymi.

Nasi pracownicy prężnie działają w grupach roboczych zrównoważonego budownictwa przy SARP oraz w Grupie Zdrowe Zielone Biura przy PLGBC.

  • Od lat w naszym biurze segregujemy śmieci i edukujemy pracowników, w jaki sposób to robić.
  • Prowadzimy politykę wywożenia papieru (niepotrzebnych dokumentów, projektów, itp.) do niszczenia.
  • Wszystkie drukarki w biurze WSP Polska są domyślnie ustawione na druk dwustronny, czarno-biały.
  • Nie wysyłamy raportów w wersji papierowej, ewentualnie na wyraźną prośbę klienta.
  • Prowadzimy recykling tonerów do drukarek.
  • W biurze WSP Polska nie znajdziesz jednorazowych opakowań i naczyń (butelek, kubków). Wszystkie naczynia są wielokrotnego użytku, a wodę do picia mamy z dystrybutorów.

Od 2009 r. WSP współpracuje z organizacją Bridges to Prosperity B2P przy projektowaniu i budowie mostów, a także był sponsorem zaangażowanym w przełomową misję B2P w Boliwii w 2012 r., która polegała na ukończeniu projektu i budowie mostu o rozpiętości 156 metrów. Sponsoring dla B2P jest kontynuowany. WSP uczestniczyło do tej pory w realizacji sześciu mostów na całym świecie – w tym 58-metrowego mostu wiszącego w Tugogo w Rwandzie w 2018 r. B2P rozpoczyna pięcioletni program ukończenia 350 kładek, eliminując w ten sposób izolację obszarów wiejskich w Rwandzie. Jako partner branżowy, WSP wspiera B2P w tym monumentalnym wysiłku, wysyłając trzy zespoły do ​​Rwandy wiosną i latem 2019 r. Podczas, gdy nasze zespoły będą świadczyć usługi projektowe i budowlane w ramach realizacji trzech mostów dla pieszych, WSP zapewnia finansowanie projektu, zaznacza się też wieloletnie zaangażowanie WSP USA. Te mosty będą służyć jako połączenie w Gasyogogo, Karambi i Kazo.

WSP Polska jest członkiem PLGBC – praca nad kreowaniem zrównoważonego budownictwa w Polsce.
WSP Polska jest członkiem i partnerem izb gospodarczych BPCC i PCCC.