• 21 lutego 2019

Jak Zdrojownia wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju

Jak Zdrojownia wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju

Jak Zdrojownia wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju 421 526 PLGBC

Nowoczesne rozwiązania do dystrybucji wody pitnej, jako element poprawy zdrowia jakości życia społeczeństwa oraz wyraz troski o środowisko naturalne

Zdroje oraz źródełka wody pitnej to ekologiczne, ekonomiczne oraz bezpieczne rozwiązania, zapewniające nieograniczony dostęp do wody kranowej w biurach, urzędach, zakładach pracy, szkołach, galeriach handlowych oraz przestrzeni publicznej: w parkach, na rynkach miast, placach zabaw. Dzięki zasilaniu bezpośrednio z sieci wodociągowej, przyczyniają się do redukcji plastikowych odpadów w środowisku oraz uczą proekologicznych zachowań, dzięki czemu idealnie wpisują się w politykę oraz strategie budynków starających się o uzyskanie certyfikacji LEED lub BREEAM.

Te nowoczesne urządzenia idealnie wpisują się w aktualne trendy, ale także pozwalają spełniać wymagania związane z dostępem do wody pitnej w przestrzeni publicznej, określane przez polskie i unijne przepisy. Dzięki zdrojom zmniejsza się odsetek plastikowych odpadów dostających się do środowiska, a co za tym idzie – redukuje się niekorzystne skutki związane zarówno z produkcją plastikowych opakowań jak i ich utylizacją.

Zdroje to rozwiązania skrojone na miarę XXI wieku – z różnymi funkcjonalnościami, takimi jak: nalewaki do butelek, lampy antybakteryjne, misy do pojenia zwierząt, ale także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ich specjalne konstrukcje oraz najwyższa jakość materiałów, z których są wykonane, gwarantują trwałość w zmiennych warunkach atmosferycznych.

Nasze rozwiązania coraz częściej wykorzystywane są w ekoprojektach i pożądane zarówno przez mieszkańców, jak i włodarzy miast oraz właścicieli budynków. Montowane na patiach lub przy wejściach do budynków, jako element strefy relaksu lub stacji rowerowych, służą pracownikom, a także okolicznym mieszkańcom. Sprawiają, że budynki stają się otwarte na potrzeby społeczeństwa i bardziej funkcjonalne.