Od kilku miesięcy Ansee jest dumnym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC). W związku z tym, że działa w branży środowiskowej jest zobligowany do współpracy na rzecz środowiska naturalnego, w tym wdrożenia działań ekologicznych w swoim biurze. Rozważając obecne trendy w przestrzeniach biurowych znajdziemy już nie tylko klasyczne ściany i biurka, ale szereg zastosowań i rozwiązań sprzyjających pracownikom i ogólnie pojętej ekologii.

Biuro Ansee mieści się w zabytkowej kamiennicy w centrum Wrocławia. Dzięki funkcjonalności śródmiejskiej zabudowy wszystkie okna są otwieralne. Okna, skierowane są na południowy – wschód dzięki czemu przez cały dzień pracy pomieszczenia zostają dostatecznie oświetlone i ogrzane, w związku z czym zmniejsza się zapotrzebowanie na ogrzewanie i sztuczne naświetlanie.

Papier z którego korzysta firma to przede wszystkim polski produkt, posiadający certyfikat FSC czyli produkt wytworzony z drewna pochodzącego z lasów spełniających Zasady Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej i certyfikat EU Ecolabel czyli symbol produktu najbardziej przyjaznemu środowisku. Opakowanie jest poddawane recyklingowi w całości,  a części środków z zakupu papieru producent przeznacza na wsparcie programu Pajacyk.  W biurze urządzenia wielofunkcyjne oraz pojemniki na odpady znajdują się z dala od biurek, w związku z czym pracownicy w ciągu dnia przemierzają kilka kroków co jest bardzo ważnym aspektem podczas pracy siedzącej.

W kuchni poza oczywistymi elementami wyposażenia znajduje się również zmywarka, która pomaga w ograniczeniu zużycia wody oraz dystrybutor z wodą źródlaną. Ansee starannie również segreguje odpady. W łazience przy umywalce nie znajdziesz ręczników papierowych ani głośnych suszarek grzewczych. Zrezygnowali z takich rozwiązań na rzecz zwykłych, prostych… bawełnianych ręczników.

Ansee stara się wprowadzić w życie zasadę zero waste – używa pojemników wielorazowego użytku oraz szklanych słoików na obiady zamiast zwykłych jednorazowych styropianowych czy plastikowych pudełek.

Co przed nimi? Pod koniec stycznia w biurze Ansee zostaną zamontowane dwie zielone ściany, które nie tylko będą pozytywnie wpływać na otoczenie, ale także na samopoczucie pracowników, a przy tym pięknie udekorują ceglaną ścianę. Ansee chce coraz więcej zieleni w biurze. Planując zakup jeszcze większej ilości kwiatów doniczkowych.

Czy bycie ekologicznym jest trudne? Nie! Ale… wymaga poświecenia czasu i uwagi podczas wdrażania pomysłów. Sama realizacja rozwiązań to kwestia powielania przyjętych zasad i dobrej praktyki.  Efekty płynące z działań proekologicznych mają przecież bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Dołączenie do stowarzyszenia jest ukoronowaniem działań ekologicznych prowadzonych
w naszym biurze – podsumowują pracownicy firmy.

Podobne informacje