• 12 czerwca 2023

Knauf Ceiling Solutions wprowadza nowe sufity higieniczne

Knauf Ceiling Solutions wprowadza nowe sufity higieniczne

Knauf Ceiling Solutions wprowadza nowe sufity higieniczne 933 834 PLGBC

Materiał partnera

Nowa linia higienicznych sufitów podwieszanych marki Knauf Ceiling Solutions od 1 czerwca dostępna jest na polskim rynku. Rozwiązania przeznaczone są do wnętrz, w których kluczowe jest bezpieczeństwo użytkowników i wysoki poziom higieny: pomieszczeń służby zdrowia i opieki, przedszkoli, żłobków, a także wnętrz związanych z żywnością, jak m.in. zakłady produkcyjne czy pomieszczenia w segmencie gastronomii.

Nowym wyzwaniem aranżacji przestrzeni, w których ludzie spędzają czas, stały się w ostatnim czasie bezpieczeństwo i optymalizacja pod kątem zdrowia i dobrego samopoczucia użytkowników. Od zawsze poziom higieny kluczowy jest dla służby zdrowia – szpitali, przychodni czy pomieszczeń laboratoryjnych. Wiele wymagań sanitarnych spełniać muszą także te wnętrza, w których składowana jest lub przetwarzana żywność. To nie tylko zakłady produkcyjne i chłodnie, ale również kuchnie w restauracjach. Bezpieczeństwo zdrowia coraz silniejszą rolę odgrywa także w budynkach, w których użytkownicy uczą się, bawią lub żyją. Dlatego wnętrza przedszkoli, żłobków czy domów opieki projektowane są ze szczególną uwagą skierowaną na dobór materiałów spełniających wysokie wymagania pod kątem zdrowia.

Producent akustycznych rozwiązań sufitowych i ściennych do budynków, firma Knauf Ceiling Solutions, wprowadza właśnie nowe sufity pozytywnie wpływające na zdrowie człowieka i jego bezpieczeństwo we wnętrzach, w których spędza czas. Nowość obejmuje w sumie aż osiem rodzajów płyt sufitowych: HYGENA Plain, HYGENA Acoustic 15mm, HYGENA Alpha, HYGENA Aquatec, MEDIGUARD Plain, MEDIGUARD Acoustic, MEDIGUARD Alpha oraz METAL BIOGUARD.

– Linia higienicznych paneli daje architektom, projektantom i wykonawcom możliwość wyboru odpowiedniego rozwiązania sufitowego, które spełnia najwyższe standardy branżowe – wyjaśnia Charlotte Méheux, Global Product Manager Multi-Material w Knauf Ceiling Solutions.

Stop bakteriom i grzybom

Sufity z innowacyjnej linii charakteryzuje najlepsza klasa czystości mikrobiologicznej (M1), oraz właściwości przeciwdziałające drobnoustrojom testowane na obecność do ośmiu bakterii i grzybów. Spełniają również najwyższe standardy pod kątem jakości powietrza we wnętrzu: warunki klasy A+ zgodnie z francuskimi przepisami dotyczącymi LZO (ang. VOC), formaldehydu (E1) i Indoor Air Comfort Gold.

Dla placówek o charakterze typowo medycznym jednym z najważniejszych czynników ograniczenia ryzyka jest uniemożliwienie rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń drogą powietrzną. Jednym z najbardziej rygorystycznych europejskich standardów dla obiektów medycznych jest francuska norma NF S 90-351:2013. Nowe higieniczne sufity Knauf Ceiling Solutions spełniają wymogi tej normy. Dlatego montowane mogą być nie tylko w pomieszczeniach o małym ryzyku zakażenia, jak hole czy recepcje placówek medycznych, ale także w strefach o podwyższonym czy wysokim poziomie ryzyka: oddziałach chorób zakaźnych, pediatrii, położnictwa, a także we wnętrzach o specjalistycznych wymaganiach sanitarnych, tzw. clean room, jak sale operacyjne i OIOMy.

Panele z nowej linii można czyścić na sucho lub suchą parą, mają wysoki poziom odporności na środki dezynfekujące. Dodatkowo płyty HYGENA Aquatec, MEDIGUARD i METAL BIOGUARD są wodoodporne.

Wellbeing holistycznie – akustyka dla zdrowia

Poza właściwościami higienicznymi sufity charakteryzuje możliwość kształtowania akustyki poprawiającej stan zdrowia i samopoczucia. Wysokie pochłanianie niechcianego hałasu i pogłosu znacząco zwiększa komfort przebywania w pomieszczeniu, pomagając w pracy i regeneracji. Panele HYGENA Alpha i MEDIGUARD Alpha oferują najwyższy współczynnik pochłaniania dźwięku αw, a nieperforowane płyty METAL BIOGUARD tłumią dźwięk na poziomie 44dB.

Odpowiednio zaplanowana przy wykorzystaniu podwieszanych sufitów akustyka podnosi komfort pacjentów i personelu, a dzięki prawidłowej izolacji akustycznej pomiędzy pomieszczeniami zwiększa również poczucie prywatności pacjentów.

 

Opracowanie: Knauf Ceiling Solutions

Skip to content