• 30 stycznia 2024

Lakeside wita gości efektownymi posadzkami typu terazzo żywiczne

Lakeside wita gości efektownymi posadzkami typu terazzo żywiczne

Lakeside wita gości efektownymi posadzkami typu terazzo żywiczne 1024 682 PLGBC

Materiał partnera

Lakeside to nowoczesny biurowiec położony w dzielnicy Mokotów w Warszawie, w sąsiedztwie parku Dolina Służewiecka. Deweloperem kompleksu jest belgijska firma inwestycyjna Atenor, za jego projekt odpowiadała Grupa 5 Architekci, a generalnym wykonawcą była firma budowlana PORR. Inwestycję wyróżnia wysoki standard wykończenia powierzchni wspólnych. W jej obu reprezentacyjnych holach wejściowych zastosowano dekoracyjne posadzki typu szlifowane i polerowane terazzo żywiczne z linii Mondéco Classic marki Flowcrete, wiodącego eksperta w tej technologii.

Lakeside to budynek o interesującej formie architektonicznej, położony w zielonym otoczeniu parku Dolina Służewiecka, nad malowniczym stawem. Jego powierzchnia biurowa wynosi 23 834 m2. Biurowiec tworzą charakterystyczne bryły utworzone przez przesunięte względem siebie segmenty o wysokości dwóch lub trzech kondygnacji. Rytmiczne podziały na elewacjach i znaczne przeszklenia sprawiają, że obiekt prezentuje się lekko i nowocześnie, a przestrzenie do pracy są optymalnie doświetlone światłem dziennym.

Jest to pierwszy projekt zrealizowany w Polsce przez międzynarodową firmę Atenor, notowaną na giełdzie Euronext w Brukseli. Deweloper jest obecny w 10 krajach na całym świecie, gdzie realizuje inwestycje o dużej skali, położone w atrakcyjnych lokalizacjach, spełniające rygorystyczne kryteria efektywności ekonomicznej, zgodne z ideą zrównoważonego budownictwa.

Warszawski biurowiec Lakeside, certyfikowany w BREEAM na poziomie Outstanding i WELL Gold, wyróżnia wysoki standard wykończenia części wspólnych. W obu częściach budynku, w strefach wejścia, na łącznej powierzchni około 340 m2, zastosowano niezwykle efektowne posadzki typu terazzo żywiczne – Mondéco Classic.

Mondéco Classic to bezspoinowa posadzka, która powstaje z połączenia barwionej żywicy epoksydowej i szlachetnego kruszywa marmurowego. Jest wykonywana na placu budowy, bezpośrednio na płycie betonowej, a następnie wielokrotnie szlifowana i polerowana mechanicznie aż do uzyskania równej, gładkiej powierzchni, przypominającej wyglądem naturalny kamień. Technologia ta daje szerokie możliwości tworzenia wzorów i kolorów.

– Hole wejściowe w biurowcu w dużej mierze decydują o pierwszym wrażeniu. W Lakeside zależało nam na stworzeniu w nich eleganckich przestrzeni, a zastosowanie wysokiej jakości materiałów podkreśla prestiż naszej inwestycji. Poszukiwaliśmy rozwiązania posadzkowego, które będzie solidne i trwałe, łatwe w konserwacji i utrzymaniu czystości, tak, aby zachowywało atrakcyjny wygląd przez lata. Bezspoinowe posadzki typu terazzo żywiczne dobrze prezentują sią na dużych powierzchniach. Dzięki możliwości indywidualnego doboru kolorystyki uzyskany efekt wizualny odpowiada naszym oczekiwaniom – mówi Maciej Cuch, Project Manager projektu Lakeside, ATENOR Poland.

Posadzki Mondéco Classic w kompleksie biurowym Lakeside wykonała firma Wector Sp. z o.o. z Warszawy, Autoryzowany Wykonawca Flowcrete. Producentem i dostawcą posadzek żywicznych marki Flowcrete jest firma Tremco CPG Poland Sp. z o.o.

 

Opracowanie: Tremco CPG Poland

Skip to content