• 30 czerwca 2020

Nowe osiedle Vastint Poland może zrewolucjonizować rynek mieszkaniowy w Polsce

Nowe osiedle Vastint Poland może zrewolucjonizować rynek mieszkaniowy w Polsce

Nowe osiedle Vastint Poland może zrewolucjonizować rynek mieszkaniowy w Polsce 1024 683 PLGBC

Materiał Partnera

Vastint Poland zaprezentował swoją pierwszą inwestycję mieszkaniową – osiedle Riverview w Gdańsku. Smukłe budynki z ceglaną elewacją i strzelistymi dachami, nawiązujące do historycznej zabudowy miasta, to niejedyne wyróżniki projektu. Kolejnym jest nowatorska oferta sprzedażowa. Deweloper rozpoczął sprzedaż dopiero po oddaniu do użytku całej inwestycji, a mieszkania są w standardzie umożliwiającym przeprowadzkę następnego dnia po zakupie. Nabywca nie będzie musiał ponieść żadnych dodatkowych nakładów finansowych, by w nich zamieszkać, wystarczy wnieść meble.

Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający mówi: – Wśród większości polskich nabywców mieszkań utrzymuje się przekonanie, że własne mieszkanie należy urządzać samodzielnie. Tymczasem już od lat w wielu krajach klienci decydują się na zakup inwestycji gotowych do zamieszkania. Czerpiąc właśnie ze skandynawskich doświadczeń, chcemy zmienić myślenie o sektorze mieszkaniowym w Polsce, gdzie tzw. stan deweloperski to nadal sztandarowy produkt firm deweloperskich. Wprowadzając na rynek ofertę Riverview, pokazujemy, że można kupić mieszkanie w dobrej cenie i z dobrym wyposażeniem, a co ważniejsze, cieszyć się nim od pierwszego dnia po zakupie. Podobną strategię Vastint wdrożyło na Łotwie i Belgii, w Polsce objęte będą nią wszystkie planowane projekty mieszkaniowe firmy.

Łącznie, w ramach całego osiedla Riverview zostało oddanych do użytkowania 282 lokali, od przytulnych kawalerek po okazałe penthouse’y. Mieszkania są wyposażone praktycznie we wszystko, co jest potrzebne do wygodnego życia: podłogi, sprzęt AGD w zabudowie kuchennej, szafy wnękowe, wykończone łazienki, a nawet pralki. Osiągnięto interesujące efekty aranżacyjne, urządzając wnętrza w trzech stylach: klasycznym, nowoczesnym i skandynawskim oraz w dwóch standardach wykończenia: standardowym i premium. Klient może wejść, obejrzeć i wybrać konkretne rozwiązania, czy ocenić widok z tarasu. Mimo narzuconych stylów, nabywcy wciąż mają spore pole do wnętrzarskich eksperymentów. Neutralne przestrzenie to doskonała baza do zabawy dodatkami, meblami ruchomymi, wszystkim tym, co wnętrzu nadaje indywidualny charakter.

Joanna Kwiatkowska, Marketing Manager Vastint Poland komentuje: – Rozpoczęliśmy sprzedaż mieszkań dopiero po zakończeniu budowy. Nikt nie musi nam wierzyć na słowo, gdy mówimy o dobrej architekturze, otoczeniu zielenią, czy ekologii. W każdej chwili można nas odwiedzić i sprawdzić, jak w praktyce wygląda nasza definicja dobrego osiedla i jak się tu będzie mieszkać. Reakcje pierwszych kupujących pokazują, że warto było czekać. Decyzje o zakupie podejmowane są błyskawicznie. W efekcie, dostępna jest już tylko połowa z 282 mieszkań.

Riverview to pierwsze osiedle mieszkaniowe w długiej historii Vastint w Polsce. Jest to zespół siedmiu budynków mieszkalno-usługowych. Projekt wyróżnia wysoki standard budowlany, a także starannie nakreślona architektura krajobrazu. Szereg zaprojektowanych rozwiązań budowlano-technicznych wpisuje się w ideę zrównoważonego budownictwa, co pozwoli na ubieganie się o pierwszy w Polsce certyfikat LEED dla projektu mieszkaniowego. Osiedle położone jest tuż za wyspą Ołowianką i w sąsiedztwie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Linia zabudowy przebiega wzdłuż ulic Na Stępce, Angielska Grobla i Jana Dziewanowskiego.

Skip to content