Marcin Gawronski_ramka

dr inż. Marcin Gawroński

Dr inż. Marcin Gawroński jest praktykiem z wieloletnim doświadczeniem. Był odpowiedzialny m.in. za certyfikację pierwszych projektów w Polsce, które otrzymały ocenę Excellent, zarówno wśród budynków nowych, jak i istniejących. Jest autorem kilku publikacji na temat zielonych certyfikatów. Zespół ds. certyfikacji BREEAM/LEED w Sweco Consulting (dawniej Grontmij Polska) sfinalizował do tej pory certyfikację 83 budynków nowych i ponad 115 istniejących. Konsultanci Sweco współpracowali z BRE w pracach przygotowawczych i testowych systemu certyfikacji BREEAM In-Use dla istniejących budynków.

Dr inż. Marcin Gawroński ukończył Elektrotechnikę na Politechnice Poznańskiej, a jego specjalnością jest technika świetlna.

Ewa Kosmala_ramka

Ewa Kosmala

Właściciel firmy ST&E. Ukończyła wydział budownictwa Politechniki Śląskiej ze specjalnością fizyka budowli oraz marketing i zarządzanie na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Jej pasją jest holistyczne podejście do procesu budowlanego i samego budynku. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w zakresie budownictwa ekologicznego i budownictwa zrównoważonego oraz zarządzania wyrobami budowlanymi zrównoważonymi środowiskowo. Specjalista ds. zrównoważonego rozwoju, zagadnień związanych z fizyką budowli oraz public affairs. Uczestniczy w pracach 5 komitetów PKN, w tym KT 307 ds. zrównoważonego budownictwa i prowadzi międzynarodowe projekty w tym zakresie. Zajmuje się tez tematyką ocen wielokryterialnych budynków i produktów zrównoważonych środowiskowo. Jest assesorem BREEAM International, LEED GA , referentem HQE oraz Audytorem energetyczny. Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Posiada wieloletnie doświadczenie praktyczne w prowadzeniu szkoleń nie tylko, jako wykładowca na Politechnice Śląskiej (1993 – 2001) na studiach dziennych i podyplomowych, ale także, jako osoba odpowiedzialna za przygotowanie i prowadzenie szkoleń produktowych, aplikacyjnych oraz związanych z zagadnieniami budownictwa zrównoważonego i fizyki budowli dla architektów, wykonawców oraz wewnętrznych i zewnętrznych działów sprzedażowych w firmach, w których pracowała i pracuje. W swojej pracy zawodowej przeszkoliła ponad 10 000 osób. Ukończyła prestiżową World Class Speaker Academy z najwyższym certyfikatem poziomu III oraz kursy Train the Trainer (H.Ecker; RBC). Jest autoryzowanym wykładowcą NAPE (Narodowa Agencja Poszanowania Energii) oraz trenerem firmy Milewski&Partnerzy. Jest też certyfikowanym Master Facilitatorem. Wiedzę zdobywała u takich mentorów jak Łukasz Milewski, Anthony Robbins, Blair Singer, T.Harv Eker czy Brian Tracy.

ala

Alicja Kuczera

Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC

Absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz MBA na Coventry University. Posiada 15-letnie doświadczenie w środowisku biznesowym, w którym prowadziła międzynarodowe projekty, współpracując z klientami i dostawcami z różnych kontynentów. Przed objęciem stanowiska Dyrektora Zarządzającego PLGBC, dyrektor handlowy w firmie Fortress S.A. oraz project manager w Erican Group w Malezji.

Zrównoważony rozwój zawsze znajdował się w kręgu jej zainteresowań, również pracę dyplomową w ramach studiów MBA związała z tym zagadnieniem. Kierowała zespołem, który przetłumaczył książkę Jonathana T. Scotta pt. The Sustainable Business.

Obszarem zrównoważonego budownictwa, który szczególnie zajmuje Alicję jest wpływ zielonych budynków na zdrowie, komfort, a co za tym idzie efektywność ludzi w nich pracujących i mieszkających.

BM_ramka

Bartosz Marcol

Starszy konsultant ds. Zrównoważonego rozwoju w firmie Arup Polska Sp. z o.o. Inżynier z kilkuletnim doświadczeniem specjalizujący się w kreowaniu środowiska wewnętrznego wysokiej jakości oraz instalacjach HVAC. Absolwent Politechniki Śląskiej i Duńskiego Uniwersytetu Technicznego.

Od początku kariery zawodowej związany ze zrównoważonym budownictwem. Jako jeden z pierwszych na świecie uzyskał akredytację WELL Accredited Professional (WELL AP) na początku 2016 roku. Posiada również akredytację WELL Faculty, skupiającą się na funkcji dydaktycznej zrównoważonego budownictwa. Doradca w zakresie certyfikacji WELL oraz wdrażaniu rozwiązań skierowanych na zdrowie i dobre samopoczucie użytkowników budynków. Dodatkowo wykonuje analizy dostępności światła dziennego, komfortu termicznego oraz symulacji energetycznych w budynkach. Posiada doświadczenie w ankietyzacji jakości środowiska wewnętrznego oraz zadowolenia z miejsca pracy. Autor artykułów m in. w czasopismach Architektura Murator, BPCC Kontakt Magazine i Cyrkulacje.

E.Pawels_ramka

Emmanuel Pauwels

LEED AP BD+C, O+M
LEED Faculty
LEED Project Facilitator

Emmanuel ma wieloletnie doświadczenie jako konsultant LEED na różnych projektach w krajach europejskich oraz w prowadzeniu kursów online i stacjonarnych na temat systemu LEED po angielsku i hiszpańsku.

W ciągu ostatnich 4 lat w jego szkoleniach wzięło udział ponad 700 osób, a większość z nich uzyskała tytuły Green Associate i LEED Accredited Professional.

Oprócz posiadania uprawnień LEED AP BD+C i O+M, Emmanuel jest również USGBC faculty – należy do grupy profesjonalistów z wybitną wiedzą i doświadczeniem w tematach LEED, green building i/lub zrównoważonym rozwojem.

Jest również wykładowcą na Uniwersytecie Barcelońskim, gdzie odpowiedzialny jest za studnia podyplomowe związane z LEED.

MarcinPopkiewicz_ramka

dr Marcin Popkiewicz

Analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko. Autor bestsellerów Świat na rozdrożu i Rewolucja energetyczna. Ale po co? Redaktor portali ziemianarozdrozu.pl i naukaoklimacie.pl. Przewodniczący polskiego oddziału ASPO (Association for the Study of Peak Oil), członek rady programowej INSPRO, członek rad ds. zrównoważonego rozwoju Pragi Północ i Słupska. Laureat m.in. głównych nagród „Promotor Energetyki Odnawialnej”, „Dziennikarze dla klimatu 2015” oraz „Economicus 2016” w kategorii „Najlepsza książka propagująca wiedzę ekonomiczną”.

Rafal Schurma_ramka

Rafał Schurma

Założyciel i prezydent Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC, właściciel visio | architects and consultants

MArch, MS, USGBC & LEED Faculty, LEED AP BD+C, ID+C, DGNB Auditor, BREEAM Assessor, HQE Referent. Absolwent Wydziału Architektury oraz Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej. Wieloletni wykładowca programu Environmental Management na Harvard University, Cambridge USA, obecnie wykładowca studium „Architektura i Budownictwo Zrównoważone” na Politechnice Krakowskiej.
Ważniejsze projekty to m.in.: Boston University Law School (dla firmy Beacon Architectural Associates); Oasis of the sea (największy statek pasażerski na świecie; dla firmy Wilson Butler Architects); udział w procesie konsultingu pierwszego w kraju budynku, który uzyskał certyfikację LEED – Borg Warner Turbo Systems; ostatnio prowadzenie procesu certyfikacji dla m.in. Mars Chocolate, Baltic Park Molo, UTC Goodrich, Superior.

Chcesz zaprosić na konferencję naszego Eksperta?

Kontakt:

Magdalena Wojtas
email: mwojtas@plgbc.org.pl, tel. +48 537 445 958