Marcin Gawronski_ramka

dr inż. Marcin Gawroński

Dr inż. Marcin Gawroński jest praktykiem z wieloletnim doświadczeniem. Był odpowiedzialny m.in. za certyfikację pierwszych projektów w Polsce, które otrzymały ocenę Excellent, zarówno wśród budynków nowych, jak i istniejących. Jest autorem kilku publikacji na temat zielonych certyfikatów. Zespół ds. certyfikacji BREEAM/LEED w Sweco Consulting (dawniej Grontmij Polska) sfinalizował do tej pory certyfikację 83 budynków nowych i ponad 115 istniejących. Konsultanci Sweco współpracowali z BRE w pracach przygotowawczych i testowych systemu certyfikacji BREEAM In-Use dla istniejących budynków.

Dr inż. Marcin Gawroński ukończył Elektrotechnikę na Politechnice Poznańskiej, a jego specjalnością jest technika świetlna.

 

Ewa Kosmala_ramka

Ewa Kosmala

Właściciel firmy ST&E. Ukończyła wydział budownictwa politechniki śląskiej ze specjalnością fizyka budowli oraz marketing i zarządzanie na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Jej pasją jest holistyczne podejście do procesu budowlanego i samego budynku. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w zakresie budownictwa ekologicznego i budownictwa zrównoważonego oraz zarządzania wyrobami budowlanymi zrównoważonymi środowiskowo. Specjalista ds. zrównoważonego rozwoju, zagadnień związanych z fizyką budowli oraz public affairs. Uczestniczy w pracach 5 komitetów PKN, w tym KT 307 ds. zrównoważonego budownictwa i prowadzi międzynarodowe projekty w tym zakresie. Zajmuje się tez tematyką ocen wielokryterialnych budynków i produktów zrównoważonych środowiskowo. Jest assesorem BREEAM International, LEED GA , referentem HQE oraz Audytorem energetyczny. Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Posiada wieloletnie doświadczenie praktyczne w prowadzeniu szkoleń nie tylko, jako wykładowca na Politechnice Śląskiej (1993 – 2001) na studiach dziennych i podyplomowych, ale także, jako osoba odpowiedzialna za przygotowanie i prowadzenie szkoleń produktowych, aplikacyjnych oraz związanych z zagadnieniami budownictwa zrównoważonego i fizyki budowli dla architektów, wykonawców oraz wewnętrznych i zewnętrznych działów sprzedażowych w firmach, w których pracowała i pracuje. W swojej pracy zawodowej przeszkoliła ponad 10 000 osób. Ukończyła prestiżową World Class Speaker Academy z najwyższym certyfikatem poziomu III oraz kursy Train the Trainer (H.Ecker; RBC). Jest autoryzowanym wykładowcą NAPE (Narodowa Agencja Poszanowania Energii) oraz trenerem firmy Milewski&Partnerzy. Jest też certyfikowanym Master Facilitatorem. Wiedzę zdobywała u takich mentorów jak Łukasz Milewski, Anthony Robbins, Blair Singer, T.Harv Eker czy Brian Tracy.

 

AK_kolko

Alicja Kuczera

Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC

Absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz MBA na Coventry University. Posiada 15-letnie doświadczenie w środowisku biznesowym, w którym prowadziła międzynarodowe projekty, współpracując z klientami i dostawcami z różnych kontynentów. Przed objęciem stanowiska Dyrektora Zarządzającego PLGBC, dyrektor handlowy w firmie Fortress S.A. oraz project manager w Erican Group w Malezji.

Zrównoważony rozwój zawsze znajdował się w kręgu jej zainteresowań, również pracę dyplomową w ramach studiów MBA związała z tym zagadnieniem. Kierowała zespołem, który przetłumaczył książkę Jonathana T. Scotta pt. The Sustainable Business.

Obszarem zrównoważonego budownictwa, który szczególnie zajmuje Alicję jest wpływ zielonych budynków na zdrowie, komfort, a co za tym idzie efektywność ludzi w nich pracujących i mieszkających.

 

MarcinPopkiewicz_ramka

dr Marcin Popkiewicz

Analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko. Autor bestsellerów Świat na rozdrożu i Rewolucja energetyczna. Ale po co? Redaktor portali ziemianarozdrozu.pl i naukaoklimacie.pl. Przewodniczący polskiego oddziału ASPO (Association for the Study of Peak Oil), członek rady programowej INSPRO, członek rad ds. zrównoważonego rozwoju Pragi Północ i Słupska. Laureat m.in. głównych nagród „Promotor Energetyki Odnawialnej”, „Dziennikarze dla klimatu 2015” oraz „Economicus 2016” w kategorii „Najlepsza książka propagująca wiedzę ekonomiczną”.

 

Rafal Schurma_ramka

Rafał Schurma

Założyciel i prezydent Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC, właściciel visio | architects and consultants

MArch, MS, USGBC & LEED Faculty, LEED AP BD+C, ID+C, DGNB Auditor, BREEAM Assessor, HQE Referent. Absolwent Wydziału Architektury oraz Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej. Wieloletni wykładowca programu Environmental Management na Harvard University, Cambridge USA, obecnie wykładowca studium „Architektura i Budownictwo Zrównoważone” na Politechnice Krakowskiej.
Ważniejsze projekty to m.in.: Boston University Law School (dla firmy Beacon Architectural Associates); Oasis of the sea (największy statek pasażerski na świecie; dla firmy Wilson Butler Architects); udział w procesie konsultingu pierwszego w kraju budynku, który uzyskał certyfikację LEED – Borg Warner Turbo Systems; ostatnio prowadzenie procesu certyfikacji dla m.in. Mars Chocolate, Baltic Park Molo, UTC Goodrich, Superior.

 

Chcesz zaprosić na konferencję naszego Eksperta?

Kontakt:

Magdalena Wojtas
email: mwojtas@plgbc.org.pl, tel. +48 537 445 958