Rafal Schurma_ramka

Rafał Schurma

LEED Fellow
Założyciel i prezydent Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC, właściciel visio | architects and consultants

MArch, MS, LEED Fellow, USGBC & LEED Faculty, LEED AP BD+C, ID+C, DGNB Auditor, BREEAM Assessor, HQE Referent. Absolwent Wydziału Architektury oraz Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej. Wieloletni wykładowca programu Environmental Management (tytuł kursu: Sustainable Buildings: Design, Construction and Operations) na Harvard University, Cambridge USA, obecnie wykładowca studium „Architektura i Budownictwo Zrównoważone” na Politechnice Krakowskiej.
Ważniejsze projekty to m.in.: Projekt Boston University Law School (dla firmy Beacon Architectural Associates) oraz Oasis of the Sea: największego statku pasażerskiego na świecie (dla firmy Wilson Butler Architects); udział w procesie konsultingu pierwszego w kraju budynku, który uzyskał certyfikację LEED – Borg Warner Turbo Systems; prowadzenie procesu certyfikacji jednego z pięciu najwyżej punktowanych budynków produkcyjnych na świecie (LEED Platinum) – Mars Chocolate w Sochaczewie; kompleksowe prowadzenie wielu innych zakończonych sukcesem certyfikacji (lub znajdujących się w trakcie jej procesu) np. budynek produkcyjno-biurowy dla UTC Goodrich w Rzeszowie, Hotel Baltic Park Molo dla Zdrojowej Invest/RADISSON BLU – w Świnoujściu, budynek biurowy Superior dla SUPERKRAKa w Krakowie, biuro głównej siedziby firmy MARS w Warszawie, budynek produkcyjno-biurowy dla firmy CONTINENTAL w Kownie czy budynek produkcyjno-biurowy dla firmy HENKEL w Raciborzu.

ala

Alicja Kuczera

Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC

Absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz MBA na Coventry University. Posiada 15-letnie doświadczenie w środowisku biznesowym, w którym prowadziła międzynarodowe projekty, współpracując z klientami i dostawcami z różnych kontynentów. Przed objęciem stanowiska Dyrektora Zarządzającego PLGBC, dyrektor handlowy w firmie Fortress S.A. oraz project manager w Erican Group w Malezji.

Zrównoważony rozwój zawsze znajdował się w kręgu jej zainteresowań, również pracę dyplomową w ramach studiów MBA związała z tym zagadnieniem. Kierowała zespołem, który przetłumaczył książkę Jonathana T. Scotta pt. The Sustainable Business.

Obszarem zrównoważonego budownictwa, który szczególnie zajmuje Alicję jest wpływ zielonych budynków na zdrowie, komfort, a co za tym idzie efektywność ludzi w nich pracujących i mieszkających.

Marcin Gawronski_ramka

dr inż. Marcin Gawroński

Dr inż. Marcin Gawroński jest praktykiem z wieloletnim doświadczeniem. Był odpowiedzialny m.in. za certyfikację pierwszych projektów w Polsce, które otrzymały ocenę Excellent, zarówno wśród budynków nowych, jak i istniejących. Jest autorem kilku publikacji na temat zielonych certyfikatów. Zespół ds. certyfikacji BREEAM/LEED w Sweco Consulting (dawniej Grontmij Polska) sfinalizował do tej pory certyfikację 83 budynków nowych i ponad 115 istniejących. Konsultanci Sweco współpracowali z BRE w pracach przygotowawczych i testowych systemu certyfikacji BREEAM In-Use dla istniejących budynków.

Dr inż. Marcin Gawroński ukończył Elektrotechnikę na Politechnice Poznańskiej, a jego specjalnością jest technika świetlna.

BM_ramka

Bartosz Marcol

Starszy konsultant ds. Zrównoważonego rozwoju w firmie Arup Polska Sp. z o.o. Inżynier z kilkuletnim doświadczeniem specjalizujący się w kreowaniu środowiska wewnętrznego wysokiej jakości oraz instalacjach HVAC. Absolwent Politechniki Śląskiej i Duńskiego Uniwersytetu Technicznego.

Od początku kariery zawodowej związany ze zrównoważonym budownictwem. Jako jeden z pierwszych na świecie uzyskał akredytację WELL Accredited Professional (WELL AP) na początku 2016 roku. Posiada również akredytację WELL Faculty, skupiającą się na funkcji dydaktycznej zrównoważonego budownictwa. Doradca w zakresie certyfikacji WELL oraz wdrażaniu rozwiązań skierowanych na zdrowie i dobre samopoczucie użytkowników budynków. Dodatkowo wykonuje analizy dostępności światła dziennego, komfortu termicznego oraz symulacji energetycznych w budynkach. Posiada doświadczenie w ankietyzacji jakości środowiska wewnętrznego oraz zadowolenia z miejsca pracy. Autor artykułów m in. w czasopismach Architektura Murator, BPCC Kontakt Magazine i Cyrkulacje.

E.Pawels_ramka

Emmanuel Pauwels

LEED AP BD+C, O+M
LEED Faculty
LEED Project Facilitator

Emmanuel ma wieloletnie doświadczenie jako konsultant LEED na różnych projektach w krajach europejskich oraz w prowadzeniu kursów online i stacjonarnych na temat systemu LEED po angielsku i hiszpańsku.

W ciągu ostatnich 4 lat w jego szkoleniach wzięło udział ponad 700 osób, a większość z nich uzyskała tytuły Green Associate i LEED Accredited Professional.

Oprócz posiadania uprawnień LEED AP BD+C i O+M, Emmanuel jest również USGBC faculty – należy do grupy profesjonalistów z wybitną wiedzą i doświadczeniem w tematach LEED, green building i/lub zrównoważonym rozwojem.

Jest również wykładowcą na Uniwersytecie Barcelońskim, gdzie odpowiedzialny jest za studnia podyplomowe związane z LEED.

MarcinPopkiewicz_ramka

dr Marcin Popkiewicz

Analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko. Autor bestsellerów Świat na rozdrożu i Rewolucja energetyczna. Ale po co? Redaktor portali ziemianarozdrozu.pl i naukaoklimacie.pl. Przewodniczący polskiego oddziału ASPO (Association for the Study of Peak Oil), członek rady programowej INSPRO, członek rad ds. zrównoważonego rozwoju Pragi Północ i Słupska. Laureat m.in. głównych nagród „Promotor Energetyki Odnawialnej”, „Dziennikarze dla klimatu 2015” oraz „Economicus 2016” w kategorii „Najlepsza książka propagująca wiedzę ekonomiczną”.

Chcesz zaprosić na konferencję naszego Eksperta?

Kontakt:

Magdalena Wojtas
email: mwojtas@plgbc.org.pl, tel. +48 537 445 958