Green Business Mixer ma na celu zjednoczenie szeroko pojętego sektora nieruchomości oraz osób świadomych istoty prowadzenia odpowiedzialnego biznesu w myśl zrównoważonego rozwoju.

Podczas spotkania została przewidziana prezentacja merytoryczna:

Nowe biuro JLL – certyfikacja BREEAM case study WRAZ ZE ZWIEDZANIEM INWESTYCJI

Prowadzący: Reginal Gul, Senior Project Manager, Dział Zarządzania Projektami JLL

oraz

Kompleksowe rozwiązania kawowe do biur WRAZ Z PROFESJONALNYM POKAZEM BARISTYCZNYM

Prowadzący: Korneliusz Wiluszyński, Barista Illy Caffe

TERMIN SPOTKANIA: 10 MAJA 2017

godziny spotkania: 14.00 - 17.00

MIEJSCE SPOTKANIA

W biurze JLL wdrożono szereg rozwiązań sprzyjających oszczędnościom energii elektrycznej przy jednoczesnej dbałości o komfort użytkownika. Na powierzchni zamontowano punktowe oświetlenie LED oraz nowoczesne, energooszczędne świetlówki, ze statecznikami elektronicznymi, dzięki czemu sztuczne światło nie jest męczące dla wzroku. Wprowadzono oświetlenie strefowe z możliwość włączania/ wyłączania oświetlenia w danej strefie. Użytkownicy mają również bezpośrednią kontrolę nad nasłonecznieniem swojej części biura poprzez zastosowanie żaluzji elektrycznych. Szeroki dostęp do światła naturalnego sprzyja również oszczędnościom energii elektrycznej. Powierzchnie zajmowane przez JLL mają liczniki energii elektrycznej umieszczone na każdej zajmowanej przez firmę kondygnacji, o zdalnym odczycie, co umożliwia bieżącą kontrolę zużycia.

W celu zwiększenia komfortu użytkowników biura nawiewana jest również większa niż normatywna ilość powietrza wentylacyjnego na osobę – zgodnie z zaleceniami certyfikacji BREEAM. Pracownicy mają możliwość regulacji klimatyzacji i temperatury w swojej strefie oraz dostosowania jej do swoich potrzeb.

W biurze zastosowano materiały wykończeniowe – tapety, farby, lakiery, kleje – o niskiej zawartości szkodliwych dla zdrowia lotnych związków organicznych, spełniające rygorystyczne normy europejskie.

Na powierzchni obowiązuje pełna segregacja odpadów, nie ma koszy na śmieci pod biurkami, jedynie specjalne pojemniki na rożne typy odpadów zlokalizowane w wybranych miejscach w biurze. Nie używa się również plastikowych butelek do wody – ani dla gości, ani dla pracowników.

Biuro JLL zajmuje obecnie 8 pięter w biurowcu Warsaw Spire (docelowo firma zajmie 9 pięter), flagowej inwestycji Ghelamco. Kompleks posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Regina Gul
Senior Project Manager, Dział Zarządzania Projektami JLL

_DSC7144

Czytaj dalej...

Regina Gul odpowiada przede wszystkim za usługi związane z certyfikacją LEED i BREEAM, a także nadzór i doradztwo budowlane. Posiada uprawnienia do przeprowadzania audytów energetycznych oraz procesów ekologicznej certyfikacji LEED i BREEAM dla budynków komercyjnych, zarówno nowo powstających, jak już istniejących (LEED Accredited Professional, International BREEAM Assessor, BREEAM In-Use Auditor). Regina jest Członkiem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Regina ma 15 lat doświadczenia na rynku nieruchomości komercyjnych.

Korneliusz Wiluszyński
Barista Illy Caffe

Illy

REJESTRACJA

godziny spotkania: 14.00 - 17.00

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu (wymagane)

Nazwa firmy (wymagane)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego Polish Green Building Council PLGBC z siedzibą w Gliwicach, 44-100, ul. Konarskiego 18C/2-11A, w celu korzystania z prowadzonej przez PLGBC usługi Newslettera oraz innych treści o charakterze reklamowym i informacyjnym. Niniejszym oświadczam, iż posiadam dostęp do treści moich danych osobowych i możliwości ich zmiany. Jednocześnie jestem świadom/świadoma, iż niniejsza zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być w każdym czasie odwołana, co będzie równoznaczne z usunięciem mojego adresu e-mail z listy mailingowej usługi Newslettera oraz innych treści o charakterze reklamowym i informacyjnym.

Podobne informacje