• 8 września 2021

Nieruchomości w rękach kobiet. Były wyzwania, są sukcesy

Nieruchomości w rękach kobiet. Były wyzwania, są sukcesy

Nieruchomości w rękach kobiet. Były wyzwania, są sukcesy 1024 679 PLGBC

Materiał partnera

W dniach 30-31 sierpnia, w warszawskiej Villi Foksal, miała miejsce Gala Top Woman in Real Estate. Wydarzenie podsumowało rok zmagań i sukcesów kobiet, które zarządzają różnymi obszarami nieruchomości. Wręczono statuetki aż w 18 kategoriach: od architektury i budownictwa po sprzedaż, obsługę prawną czy innowacje. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC było Organizacją Wspierającą konkurs.

– Gala to uroczyste zwieńczenie 12 miesięcy współpracy kobiet biznesu – dziesiątek spotkań szkoleniowych i mentoringowych, inspirujących konferencji, trudnych chwil, małych i wielkich sukcesów wspaniałych kobiet. I przede wszystkim – oferowania sobie przez panie wzajemnego wsparcia w budowaniu ścieżki kariery, tak by miały odwagę działać w sposób zdecydowany, wizjonerski i skuteczny – mówi Krystyna Swojak, inicjatorka i organizatorka konkursu, programu monitoringowego oraz Gali Top Woman in Real Estate.

By docenić zmiany

W tym roku, do IV edycji konkursu, zgłosiło się ponad 120 uczestniczek. Ich kandydatury oceniało niezależne jury, składające się z prezesów i dyrektorów zarządzających firm z branży nieruchomości i budownictwa oraz laureatek poprzedniej edycji.

Cieszymy się, że wśród wyróżnionych znalazły się kobiety reprezentujące Członków i Partnerów PLGBC:

  • w kategorii Commercial Sales & Leasing nagrodę otrzymała Sylwia Robakiewicz-Mokwińska – Senior Leasing Manager – Panattoni
  • w kategorii Green Building & Sustainability nagrodę otrzymała Justyna Biernacka – Współzałożycielka Koła Architektury – Zrównoważonej OW SARP – OW SARP
  • w kategorii HR & Employer Branding nagrodę otrzymała Marta Gąska – HR Manager – CPI Poland
  • w kategorii Innovation & Technology nagrodę otrzymała Monika Miksa – Head of Business Development – 4Nature System
  • w kategorii Marketing & PR nagrodę otrzymała Anna Wiśniewska – Dyrektor dr. marketingu i komunikacji – spółka biurowa Skanska w regionie CEE
  • w kategorii Project Management nagrodę otrzymała Anna Aspesi – Project Manager – Arcadis
  • w kategorii Best Team nagrodę otrzymał Zespół Marketing & PR – Panattoni
  • w kategorii Top Woman in Real Estate – Online Voting nagrodę otrzymała Marzena Maj – Wiceprezes Zarządu – Smay

Gratulujemy!

– W moim zespole pracują osoby szalenie ambitne i samozdyscyplinowane – mówi Anita Pietrykowska, Head of Marketing & Communications Europe, Panattoni. – Mam zaufanie do każdej z nich. Poza wybitnymi jednostkami, nagrodzony Best Team zawdzięcza swój sukces sprzyjającym warunkom pracy – czerpie energię z Panattończyków, z niesamowitej atmosfery w naszej firmie, chęci do współpracy oraz poczucia swojej misji w organizacji.

Wieczór otwartych serc

Łącznie na Galę przybyło ponad 240 osób reprezentujących branżę nieruchomości, by w pełnej kobiecego ciepła i eleganckiej atmosferze złożyć osobiste gratulacje zwyciężczyniom poszczególnych kategorii. Byli wśród nich reprezentanci kluczowych firm z sektora, a także wizjonerzy i mentorzy branży.

Jak co roku, podczas uroczystości przeprowadzona została licytacja charytatywna. Tym razem wsparcia udzielono Fundacji Dla Transplantacji, która zbiera środki na urządzenia wydłużające transport serca przeznaczonego do transplantacji. Łącznie udało się zebrać 143 800 zł. Wśród fantów największym powodzeniem cieszyły się: koszulki Igi Świątek, Wojciecha Szczęsnego oraz Roberta Lewandowskiego, a także zaproszenia kinowe do KINOGRAMU i obrazy Witolda Szamborskiego.

O inicjatywie Top Woman

Program Top Woman in Real Estate powstał z potrzeby docenienia i pokazania światu roli kobiet, które prowadzą ważne i przełomowe projekty w branży nieruchomości i budownictwa. To jedyna w swoim rodzaju inicjatywa, która regularnie gromadzi informacje o dokonaniach pań w branży.