• 14 marca 2023

Nowe miasteczka dla jeży w parkach Prologis

Nowe miasteczka dla jeży w parkach Prologis

Nowe miasteczka dla jeży w parkach Prologis 1024 574 PLGBC

Materiał partnera

W parkach logistycznych Prologis pojawiły się kolejne jeżowe miasteczka, które zapewnią zwierzętom spokojny i komfortowy sen, kiedy nadejdzie jesień.

Jest to rozwinięcie inicjatywy wspierania małych zwierząt. W ubiegłym roku w marcu na terenie Prologis Wrocław zostały ulokowane domki dla jeży, hotele dla owadów i budki lęgowe dla ptaków. Następnie na początku jesieni w ośmiu kolejnych parkach pojawiły się specjalnie przygotowane domki, w których jeże mogły bezpiecznie spędzić zimę. W sumie 25 ekologicznych, drewnianych domków stanęło w Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Rudzie Śląskiej, Warszawie, Strykowie, Błoniach i Teresinie.

Prologis, zgodnie z wdrażaną ideą PARKlife™, dba, by infrastruktura parków była przyjazna nie tylko dla pracowników, ale i dla środowiska. Dlatego na terenach parków funkcjonują przystanki, ułatwiając tym samym dostęp do komunikacji miejskiej, zadaszone wiaty dla rowerów, by wspierać transport rowerowy czy stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych energią słoneczną, przyczyniające się do redukcji śladu węglowego. Jeżowe miasteczka to kolejna inicjatywa w ramach tej idei.

Hibernacja jeży, zwana „snem zimowym”, może potrwać nawet do kwietnia, więc obecnie zwierzęta te się budzą. Przy okazji przypominamy – ostrożnie z grabiami, bo w stertach liści mogą zimować jeże. Gdy jednak już je spotkacie, nie dawajcie im mleka – to dla nich trucizna. Dużo lepsza będzie dla nich woda podana w miseczce. Więcej informacji o tym, dokąd tupta nocą jeż – w materiale filmowym: Dokąd tupta nocą jeż?

Niezależnie od tego, czy wspieramy innowacyjne rozwiązania dla oszczędności energii, promujemy niskoemisyjny transport wśród naszych pracowników i gości, czy zapewniamy bezpieczne schronienie dla zwierząt, troska o środowisko jest… Made in Prologis.

Skip to content