• 17 listopada 2021

Nowe rozwiązanie w projektowaniu gładkich powierzchni sufitów akustycznych

Nowe rozwiązanie w projektowaniu gładkich powierzchni sufitów akustycznych

Nowe rozwiązanie w projektowaniu gładkich powierzchni sufitów akustycznych 1024 695 PLGBC

Materiał partnera

Architekci na całym świecie poszukują coraz nowszych rozwiązań, które spełnią estetyczne wymogi klientów, zapewniając przy tym wartość dodaną. W przypadku tynków bezspoinowych, które spełniają także najnowsze wymagania dźwiękochłonne, prym wiodą tynki marki fade®. Od niedawna dostępne są w ofercie sufitowych i ściennych systemów akustycznych marki Ecophon.

– Podwieszane sufity kasetonowe są wprawdzie skuteczne pod względem akustycznym, jednak nie w każdym wnętrzu wyglądają na tyle dobrze, jak byśmy tego oczekiwali. Od dawna poszukiwaliśmy sytemu pozwalającego na projektowanie gładkich powierzchni sufitów, które zapewniałyby właściwe pochłanianie dźwięku. Rozwiązaniem problemu okazał się fade®, łączący w sobie estetyczną prostotę z akustyczną finezją – mówi dr hab. Radosław Skalski, architekt wnętrz z pracowni KREATIVA.

Elastyczny system tynków akustycznych fade® Acoustic Plaster oferuje nieograniczone możliwości projektowe. Jako natryskowy tynk akustyczny nakładany na ściany i sufity, dzięki doskonałym właściwościom w zakresie pochłaniania dźwięku, pozwala na optymalną kontrolę warunków akustycznych zarówno w dużych, komercyjnych przestrzeniach, jak i mniejszych pomieszczeniach biurowych i edukacyjnych. Tynki fade® Acoustic Plaster można stosować praktycznie na każdej powierzchni, w tym na prostych lub zakrzywionych ścianach czy bardzo ostrych kątach i łukach, co zapewnia bardziej elastyczną, dyskretną alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań dźwiękochłonnych.

– To niezwykle nowoczesne i bezpieczne dla środowiska rozwiązanie jest coraz chętniej wybierane przez współpracujących z nami architektów, ze względu na jego liczne zalety. System gwarantuje m.in.: doskonałe pochłanianie dźwięku, jednolitą, gładką powierzchnię lub lekką strukturę wykończenia, możliwość produkcji w dowolnym kolorze NCS czy bezproblemowe i niewidoczne naprawianie uszkodzeń. Jest to zdecydowanie produkt, który wyróżnia się na rynku i jestem przekonany, że wkrótce rozwiązanie to będzie jednym z pierwszych wyborów projektantów – mówi Wojciech Jórga, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Ecophon.

Bezpieczne i przyjazne dla środowiska

Tynki fade® Acoustic Plaster uzyskały certyfikację Cradle to Cradle v3.1 na Poziomie Srebrnym, co zapewnia do dwóch dodatkowych punktów w certyfikacji LEED. Zawartość lotnych związków organicznych na poziomie zaledwie 0,02g/L pozwoliło uzyskać certyfikację A+. Produkty są oznaczone Certyfikatem M1 w zakresie odporności na wzrost pleśni na powierzchniach wewnętrznych. Współczynnik pochłaniania dźwięków na poziomie 1.0 spełnia wymogi w zakresie redukcji pogłosu określone w LEED. Natomiast wysoki współczynnik odbicia światła, przekłada się na korzyści płynące z maksymalizacji dostępu do światła dziennego.

Aby uzyskać pełną ofertę produktów fade®, należy skontaktować się z działem sprzedaży Ecophon lub odwiedzić stronę fadeceilings.com.

Skip to content