Nasi członkowie doceniają przynależność do społeczności o wspólnych wartościach, w której otwartość i współpraca zapewniają umiejętności i wiedzę niezbędne do przeprowadzania zrównoważonych zmian. Umożliwia to liderom maksymalizację ich wpływu i pozycjonowanie ich organizacji w czołówce zrównoważonego budownictwa w Polsce.
Do grona członków PLGBC dołączyli:

AC Group to firma projektowo-wykonawcza w zakresie instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, a także działająca w sektorze odnawialnych źródeł energii. Jej specjalność to kompleksowe realizacje HVAC. Wspiera rozwój klientów, dostarczając nowoczesne i kompleksowe rozwiązania z zakresu: klimatyzacji, klimatyzacji precyzyjnej, wentylacji, ogrzewnictwa, chłodnictwa, systemów pożarowych, automatyki, instalacji elektrycznych, zasilania awaryjnego, serwisu HVAC. Działa we wszystkich obszarach rynku: sektorze biurowym, przemysłowym, publicznym, handlowym oraz HoReCa. Każdego dnia dąży do podnoszenia jakości oferowanych usług – zespół AC Group zdobył bogate doświadczenie, które pozwala mu projektować, realizować i serwisować instalacje klimatyzacyjno-wentylacyjne. W AC Group poprzez komfort rozumie się też wpływ na otoczenie i środowisko, dlatego firma stale rozwija się pod kątem odnawialnych źródeł energii, oferując takie rozwiązania jak fotowoltaika czy pompy ciepła. Siłą spółki jest zespól składający się z wysoko wykwalifikowanej kadry managerskiej, inżynierskiej, serwisowej, zarządzającej procesami inwestycyjnymi dla największych klientów w Polsce, takich jak: Echo Investment, Coca – Cola, CAN PACK, Grupa Ferro, Lajkonik, Colliers, International Paper, Żabka, AmRest, Muniak, Tetris, Orange, White Star Real Estate.

Buro Happold cieszy się doskonałą reputacją w całej Europie, dzięki skutecznemu realizowaniu projektów z dużym naciskiem na aspekty zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Firma jest zaangażowana w realizację projektów o wysokiej wartości nie tylko w sektorze prywatnym, ale również publicznym. Inżynierowie Buro Happold mają doświadczenie w sektorach handlu, biur, hotelarstwa, obiektów kulturowych, sportowych, przemysłowych oraz infrastrukturalnych. Wielokrotnie nagradzane biuro firmy w Warszawie jest dowodem zaangażowania w dobre samopoczucie pracowników i efektywność energetyczną. Projekty prowadzone przez biuro w Warszawie obejmują między innymi Varso Tower, Q22, Generation Park, NOSPR w Katowicach, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Wojska Polskiego, nowe siedziby Teatru TR Warszawa oraz Sinfonia Varsovia, Ambasadę Polską w Berlinie, Pawilon Polski na Expo w Szanghaju, Ambasadę Brytyjską w Warszawie, Centrum Nauki Kopernik, stacje II linii Metra Warszawskiego. Buro Happold doradza klientom i ocenia budynki zgodnie z programami certyfikacji LEED, BREEAM i DGNB.

Firma MAB ARCHITEKTURA jest pracownią architektoniczną, założoną w 2016 roku przez architektkę Magdę Budzoń. Zakres działalności obejmuje szeroki obszar – od analiz i koncepcji urbanistyczno-architektonicznych pod kątem możliwości inwestycyjnych nieruchomości, poprzez projektowanie architektoniczno-budowlane wszelkiego rodzaju nowych obiektów kubaturowych, jak i przebudowy i remontów istniejących budynków, a kończąc na projektach wnętrz. W ramach współpracy z Klientami firma zapewnia wszelkie uzgodnienia i formalności urzędowe związane z inwestycją na każdym jej etapie, począwszy od koncepcji, poprzez foto-realistyczne wizualizacje, szczegółowy projekt budowlany i wykonawczy, a kończąc na nadzorze autorskim w czasie realizacji. Podejmując się wykonania projektu jest otwarta na nowe rozwiązania techniczne i technologiczne. Między innymi, pracuje w technologii BIM (Building Information Modelling), w której od pierwszych pomysłów koncepcyjnych tworzy projekt w formie trójwymiarowego modelu, zawierającego szczegółowe parametry budynku. Ambicją firmy jest kreowanie wysokiej jakości architektury, z wykorzystaniem kompleksowego, wielobranżowego procesu projektowego. Poszerza nieustannie wiedzę z zakresu rozwiązań inwestycyjnych, które pozwalają na realizację zamierzeń Klientów, jednocześnie chroniąc naturalne zasoby i walory środowiska zastanego.

PADMO Group oferuje szeroki wachlarz usług skupiających się na zmianach i transformacji tradycyjnego modelu gospodarki linearnej w obszarze nieruchomości komercyjnych w kierunku modelu opartego na gospodarce obiegu zamkniętego, w tym: projektowaniu cyrkularnych i zrównoważonych strategii, opracowywaniu wytycznych dotyczących zielonych umów najmu, doradztwie w zakresie aktywów inwestycyjnych, pozytywnie wpływających na środowisko lokalne oraz społeczność (Impact Investment), tworzeniu szytych na miarę i innowacyjnych rozwiązań w zarządzaniu aktywami i portfelami nieruchomości, doradztwie w zakresie wyceny nieruchomości.

Marka WICONA, będąca częścią globalnej firmy aluminiowej Hydro, od ponad 70 lat dostarcza know-how, inteligentne, zaawansowane technologicznie aluminiowe systemy budowlane i wszechstronną obsługę architektów i specjalistów branży metalowej. Marka WICONA jest synonimem unikalnych konstrukcji aluminiowych bez względu na to, czy występuje w postaci funkcjonalnego akcentu jako system drzwi, czy jako okno lub fasada nadająca kształt budynkom. Indywidualizm, który gwarantuje WICONA, to nie tylko rozwiązania produktowe, to także możliwości, które daje odpowiednie wsparcie i oprogramowanie, ułatwiające realizację nawet najśmielszych wizji projektantów. Firma zapewnia specjalistyczne doradztwo złożone z wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych ekspertów, tworząc optymalną ścieżkę planowania i realizacji każdego projektu budowlanego. WICONA opracowuje swoje produkty z myślą o cyklu życia w obiegu zamkniętym, zgodne z zasadami filozofii Cradle-to-Cradle. Produkty są wykonane z elementów łatwych w demontażu w celu stworzenia nowych produktów (proces zwany „upcyklingiem”) zarówno w cyklach biologicznych, jak i technicznych. Firma działa w kierunku stworzenia okien, drzwi i fasad w 100% nadających się do ponownego przetworzenia. Nadające się do recyklingu materiały i produkty obiegu zamkniętego mają certyfikaty EPD oraz spełniają międzynarodowe normy i regulacje, takie jak BREEAM, LEED, DNGB i inne podobne certyfikaty budowlane.

ACO jest jedną z wiodących firm na rynku technologii odwadniania. Zmiany klimatyczne stawiają nas przed wyzwaniami, na które reagujemy poprzez nieustanne opracowywanie innowacyjnych rozwiązań. ACO oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie zarządzania wodami powierzchniowymi, które mają za zadanie w zaplanowany sposób gromadzić, transportować, podczyszczać i ponownie uwalniać wodę deszczową do środowiska w celu przywrócenia naturalnej cyrkulacji wodnej. Najnowocześniejszy system zrównoważonych rozwiązań ACO jest praktyczny, oszczędny i pomaga zarządzać bezpieczeństwem wodnym zarówno ludzi, jak i środowiska.

LWM Sp. z o.o. to firma konsultingowa i inżynieryjna, zajmująca się pozyskiwaniem certyfikatów ekologicznych budynków, między innymi BREEAM, LEED, GRESB, WELL, projektowaniem budynków pasywnych oraz formułowaniem efektywnych i ekonomicznie uzasadnionych strategii potwierdzających poszanowanie środowiska naturalnego i rozwój zrównoważony oraz weryfikująca ich wdrażanie na rzecz klienta. Doradcy i doświadczeni eksperci firmy pomogą w stworzeniu budynku nisko- lub zeroenergetycznego. Zespół LWM składa się z grupy architektów, inżynierów budownictwa, licencjonowanych audytorów budownictwa zielonego oraz projektantów budownictwa pasywnego. Łączy ponad dziesięcioletnie doświadczenie w ocenie budynków w systemach wielokryterialnych dla sektora budownictwa z zamiłowaniem do analizy dużych zbiorów danych. Dzięki temu jest w stanie pomóc przedsiębiorstwom stworzyć strategię prowadzącą do zmniejszenia ich negatywnego wpływu na środowisko i przyczynić się do rozwoju ich profilu o niskim lub zerowym bilansie związków węgla na podstawie naukowo potwierdzonych celów (Science Base Targets).

Biuro architektoniczno-urbanistyczne o profilu międzynarodowym z siedzibą w Warszawie i Opolu. W swoich pracach koncentruje się na człowieku i jego wpływie na środowisko. Projekty pracowni zdobyły liczne wyróżnienia, w tym m.in. dwukrotną nominację do nagrody na Najlepszy Budynek Świata na Światowym Festiwalu Architektury w Barcelonie w 2011 i Berlinie w 2018 roku. MJZ jest członkiem założycielem miejskiego think-tanku LURE – oficjalnego partnera inicjatywy Komisji Europejskiej Nowy Europejski Bauhaus.

Przedmiotem działalności jest szeroko rozumiana renowacja mebli małogabarytowych i przedmiotów użytku codziennego. Szczegółowo – głównym założeniem jest upcykling tych przedmiotów. „Upcykling” to wyższa forma znanego „recyklingu”, polegająca na przywróceniu do obiegu rzeczy, które z założenia stanowić miały odpad. Upcykling nie bazuje jednak na procesach przetwarzania (czym charakteryzuje się recykling), a jego podstawą jest jak największe zminimalizowanie procesów przetwórczych. Dlatego w prowadzonej działalności głównymi surowcami są nieprzetworzone jeszcze, nieużyteczne już przedmioty użytku codziennego, w całości lub w części, które zostały wyrzucone z gospodarstw domowych (lub przeznaczone są do wyrzucenia) w związku z ich zużyciem, uszkodzeniem lub utratą walorów estetycznych. Prosto mówiąc, działalność polega na nadawaniu nowego życia starym przedmiotom, ponownym użyciu przedmiotu lub jego części, przywracaniu do obiegu już wyprodukowanych materiałów w idei jak najmniejszego marnowania istniejących już zasobów.

Firma Aliplast powstała w 2002 roku przy udziale belgijskiego koncernu Aliplast, który od 1984 roku zajmuje się produkcją systemów aluminiowych. W wyniku zawiązania spółki powstała w Polsce sieć dystrybucji oraz linia produkcyjna systemów aluminiowych Aliplast. Od pierwszych lat działalności Spółka Aliplast skupiła się na inwestycjach i rozwoju, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości oferowanego produktu oraz wdrażaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań w systemach profili aluminiowych. Na początku swej działalności Aliplast zatrudniał 15 osób, obecnie w firmie pracuje ponad 800 pracowników. Dynamika sprzedaży i zwiększająca się wciąż lista odbiorców z Polski i Europy zostały zauważone na rynku. Aliplast jest laureatem wielu wyróżnień i nagród przyznanych przez organizacje branżowe i biznesowe.

Firma współpracuje z projektantami, wykonawcami, samorządami, spółdzielniami, instytucjami i organizacjami. Dostarcza wysokiej jakości nasiona dostosowane do specyfiki terenu oraz oczekiwań i możliwości inwestora. Korzysta z gotowych mieszanek i tworzy autorskie kompozycje według indywidualnych potrzeb. Przygotowuje projekty, wyceny i wizualizacje. Doradza. Wykonuje. Nadzoruje. Dba.

Offnoise to firma konsultingowo-projektowa, specjalizująca się w akustyce budowlanej, wykonywaniu ekspertyz akustycznych, audytów akustycznych projektów architektoniczno-budowlanych oraz modelowaniu akustycznym przegród budowlanych.

Unidevelopment SA jest deweloperem o wieloletnim doświadczeniu i ugruntowanej pozycji na rynku budownictwa mieszkaniowego. Działa na terenie Warszawy, Poznania, Radomia oraz Bielska Podlaskiego. Firma posiada również doświadczenie w realizacji powierzchni komercyjnych. Spółka należy do Grupy UNIBEP notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Kapituła Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa przyznała firmie po raz kolejny prestiżowy Certyfikat Dewelopera. Otrzymują go rzetelne i wiarygodne spółki działające na krajowym rynku nieruchomości.