• 9 grudnia 2022

Nowoczesne rozwiązania posadzkowe na parkingu kompleksu .KTW

Nowoczesne rozwiązania posadzkowe na parkingu kompleksu .KTW

Nowoczesne rozwiązania posadzkowe na parkingu kompleksu .KTW 1024 682 PLGBC

Materiał partnera

Kompleks biurowy .KTW, którego inwestorem jest TDJ Estate, zaprojektowany we współpracy z pracownią Medusa Group, tworzą dwa budynki zlokalizowane przy ul. Roździeńskiego 1 w Katowicach, w sąsiedztwie Spodka. Najwyższej klasy biurowce .KTW I i .KTW II to jedne z najciekawszych obiektów komercyjnych w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej. W trzypoziomowym garażu podziemnym, który łączy obie wieże, na powierzchni ponad 9 000 m2 wykonano żywiczne posadzki parkingowe Deckshield marki Flowcrete, wiodącego eksperta w tej dziedzinie.

Biurowce kompleksu .KTW wyróżnia nowoczesna, prosta forma, wysoka jakość oraz funkcjonalność. Pierwszy obiekt, którego budowa zakończyła się w 2018 roku, ma 66 metrów wysokości i 14 kondygnacji nadziemnych. Drugi, który niedawno uzyskał pozwolenie na użytkowanie, ma 133 metry wysokości oraz 31 kondygnacji nadziemnych i jest najwyższym biurowcem w Katowicach i w całej Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej. Parter i kondygnacja „+1” w obu budynkach mieszczą funkcje handlowo-usługowe. Łącznie kompleks oferuje 58 000 m2 powierzchni biurowej i 400 m2 przestrzeni handlowej.

Jedną z podstawowych zasad na wszystkich etapach projektowania i budowy kompleksu biurowego .KTW było poszukiwanie jak najbardziej funkcjonalnych rozwiązań z myślą o przyszłych użytkownikach. Przykładem takiej specjalistycznej technologii są posadzki żywiczne Deckshield na bazie żywic poliuretanowych i piasku kwarcowego, które wykonano na łącznej powierzchni 12 000 m2 w trzypoziomowym parkingu podziemnym łączącym oba budynki oraz w pomieszczeniach technicznych, jak również w przedsionkach przeciwpożarowych i na korytarzach ewakuacyjnych na każdym piętrze.

Kolorystyka powłok żywicznych zastosowanych w garażu podziemnym .KTW jest utrzymana w odcieniach szarości. Posadzki Deckshield na rampach i na poszczególnych kondygnacjach są szare (w kolorze Mid Grey), a oznakowania poziome zostały namalowane kontrastową, ciemnoszarą żywicą. Takie zestawienie barw gwarantuje dobrą widoczność z punktu widzenia osób kierujących pojazdami i zwiększa bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Posadzki parkingowe Deckshield marki Flowcrete stanowią elastyczne i wodoszczelne powłoki, które chronią betonowe płyty stropowe kondygnacji pośrednich i płytę denną przed działaniem czynników zewnętrznych. Zastosowanie tych systemów posadzkowych korzystnie wpływa na funkcjonalność i estetykę parkingu. Posadzki Deckshield zachowują trwałość przez lata dzięki wysokiej odporności na ścieranie i działanie substancji chemicznych, w tym paliw, płynów samochodowych oraz pozostałości soli odladzających znajdujących się na oponach pojazdów. Z kolei dodatek różnych frakcji piasku kwarcowego nadaje ich powierzchni, odpowiednie do miejsca zastosowania, właściwości przeciwpoślizgowe.

– Posadzki żywiczne w garażu podziemnym to rozwiązanie funkcjonalne i estetyczne. Powłoki Deckshield mają błyszczącą, odbijającą światło powierzchnię, która optycznie rozświetla i powiększa przestrzeń garażu. Do tego są trwałe i łatwo utrzymać je w czystości. Dzięki temu nawet w dłuższej perspektywie czasowej korzystnie wpływają na odbiór tej przestrzeni przez użytkowników kompleksu .KTW. Jest to o tyle ważne, że w przypadku osób zmotoryzowanych parking podziemny często decyduje o pierwszym wrażeniu w kontakcie z budynkiem – powiedział Piotr Sołtysik, Senior Project Manager w TDJ Estate, odpowiedzialny za budowę kompleksu biurowego .KTW.

Biurowce tworzące kompleks .KTW zostały zaprojektowane i zrealizowane zgodnie z zasadami zielonego budownictwa. Oba obiekty uzyskały certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Zastosowane na parkingu posadzki żywiczne Deckshield to materiał o niskiej emisji lotnych związków organicznych, produkowany w zrównoważony sposób, co potwierdza certyfikat Certyfikat Indoor Air Comfort® Gold oraz Deklaracja Środowiskowa Produktu, opisująca jego oddziaływanie na otoczenie w całym cyklu życia.

Skip to content