• 3 lutego 2023

Nowość na sufity – metalowe, ekologiczne trójkąty

Nowość na sufity – metalowe, ekologiczne trójkąty

Nowość na sufity – metalowe, ekologiczne trójkąty 964 1024 PLGBC

Materiał partnera

Firma Knauf Ceiling Solutions wprowadziła nowe rozwiązanie. To panele METAL Creative – trójkątne i kwadratowe moduły, które dają możliwość aranżacji dowolnych kształtów oraz barwnych układów na suficie. Rozwiązanie posiada ekologiczny certyfikat Cradle to Cradle, wpisując się w cyrkularne trendy w budownictwie. Panele mogą poprawiać akustykę wnętrz. 

Sufit przestał być nudny. To trend w projektowaniu wnętrz, który widzimy coraz częściej. Przestrzeń nad głowami użytkowników ma zaskakiwać, nadawać charakter pomieszczeniu, poprawiać akustykę i jakość powietrza – oraz koniecznie wpisywać się w zielone budownictwo, zgodnie z zasadami circular economy. Odpowiedzią na te wszystkie wymagania jest nowość, jaką wprowadził na rynek jeden z największych producentów sufitów podwieszanych na świecie, firma Knauf Ceiling Solutions. To trójkątne i kwadratowe panele METAL Creative.

Żadnych granic w ekologicznym projektowaniu

Dla architektów wnętrz największą zaletą tego rozwiązania jest pełna dowolność tworzenia projektów. Modułowość paneli pozwala na układanie mozaiki kształtów i kolorów.

Tak elastyczne wzornictwo ma też stronę funkcjonalną i ekologiczną. Jeśli w przyszłości zajdzie potrzeba zmiany aranżacji wnętrza, gdyż np. zmieni się najemca pomieszczeń, to możliwe jest przełożenie trójkątów w inny wzór, lub wymiana tylko części modułów, tak, by pozostałych nie trzeba było wyrzucać, oszczędzając przy tym koszt i negatywny wpływ na środowisko – wyjaśnia Anna Baczkowska, architektka z Knauf Ceiling Solutions Polska.

Wszystkie metalowe sufity producenta mają potwierdzony ekologiczny skład i produkcję poprzez certyfikat Cradle to Cradle (C2C) na poziomie Srebrnym. Oznacza to, że płyty wytwarzane są częściowo z materiałów z recyklingu, a następnie po zakończeniu użytkowania mogą być poddane recyklingowi i przetworzone w ramach gospodarki obiegu zamkniętego. Posiadają również deklarację środowiskową EPD, wydaną przez niemiecki instytut IBU (Institut Bauen und Umwelt e.V.). W procesie certyfikacji budynków w systemach LEED i WELL Building Standard certyfikaty te pozwalają uzyskać dodatkową punktację.

Nowe metalowe moduły dostępne są w neutralnych kolorach bieli i szarości oraz w palecie barw Vario Design. Tworzą ją stonowane kolory inspirowane naturą, m.in. granitem, stalą, miedzią, zielonym marmurem, dębem czy piaskowcem. Posiadają 90-procentową odporność na wilgoć. Dzięki perforacji oraz specjalnym wkładom z flizeliny, mogą również poprawiać akustykę wnętrz, wpływając na lepsze samopoczucie użytkowników.

Pełen katalog rozwiązań z linii Metal Creative przejrzeć można tutaj.

Skip to content