• 17 marca 2020

Nowość od Armstrong: monolityczny sufit akustyczny

Nowość od Armstrong: monolityczny sufit akustyczny

Nowość od Armstrong: monolityczny sufit akustyczny 480 599 PLGBC

Materiał Partnera

Eleganza to nowy sufit, który firma Armstrong właśnie wprowadza do Polski. Rozwiązanie bardzo innowacyjne. Dlaczego? Pozwala uzyskać przyjazną dla ludzi akustykę, wpływającą na wyciszenie i spokój, a jednocześnie ma gładki, monolityczny wygląd. Sufit Eleganza pomaga doświetlić wnętrza – poziom odbicia światła wynosi bowiem aż 77%.

Co sprawia, że wnętrze jest piękne? Pierwsze skojarzenie: jego wygląd. Ale w zasadzie chodzi o coś więcej niż to, co można zobaczyć. Zarówno w pomieszczeniach publicznych, jak i domach użytkownicy coraz bardziej zwracają uwagę na akustykę i jakość powietrza. Nie zawsze jednak rozwiązania akustyczne, jak sufity podwieszane, wizualnie pasują do wnętrz restauracji, apartamentów i domów. Te klasyczne modułowe sufity przegrywają z twardymi, odbijającymi dźwięki płytami. W efekcie wnętrze wygląda ładnie, ale czujemy się w nim źle, gdyż przeszkadza nam hałas i odbijające się dźwięki.

Gładka powierzchnia sufitu pochłonie hałas

Architekci przyznają, że sufit akustyczny, który nie ma widocznych łączeń, to długo oczekiwana alternatywa dla tych klasycznych, modułowych, które z uwagi na widoczne łączenia nie zawsze pasują wyglądem do wnętrz restauracji, hoteli i rezydencji prywatnych.

Firma Armstrong, jeden z największych na świecie producentów sufitów podwieszanych, właśnie wprowadza do Polski nową linię. Eleganza – to system sufitowy, który wyróżnia monolityczna, gładka powierzchnia i brak widocznych łączeń pomiędzy płytami. Jednocześnie – w przeciwieństwie do zwykłych gładkich sufitów z twardych materiałów – Eleganza posiada doskonałe właściwości pochłaniania dźwięku (klasa pochłaniania A).

Rozwiązanie przeznaczone jest zarówno do dużych rezydencji, gdzie np. wspólny salon staje się głośnym placem zabaw dzieci, jak i do kompaktowych apartamentów typu studio. Każdy z tych domów poza wewnętrznymi dźwiękami boryka się również z coraz silniejszym zjawiskiem tzw. zanieczyszczenia hałasem w miastach.

Eleganza – projektowanie dla wszystkich zmysłów

Biała, gładka powierzchnia daje dodatkowy efekt doświetlenia wnętrz: silnie odbija światło (na poziomie 77%) i powiększa optycznie wnętrze. Wpływ na samopoczucie ludzi w mieszkaniach, restauracjach i hotelach mają nie tylko dźwięki, ale również światło, dlatego producent tak zaprojektował sufit Eleganza, by możliwy był łatwy montaż punktów świetlnych i klimatyzacji. Grubość sufitu wynosi 25 mm i pozwala na integrację z urządzeniami.

Większe niż standardowe panele sufitowe i mniejsza liczba łączeń pozwoli ekipom budowlanym przeprowadzić montaż szybciej, co przełoży się bezpośrednio na zmniejszenie czasu i kosztów pracy.

Wielkoformatowe płyty Eleganza mogą być z powodzeniem montowane na ruszcie nośnym DGS używanym w instalacji popularnych płyt kartonowo-gipsowych.

Dla architektów i projektantów istotne jest również to, że system Eleganza jest gotowy do wdrożenia w przypadku projektowania w systemie BIM, co znacznie ułatwia spełnienie wytycznych określonych w ekologicznej certyfikacji budynków i wnętrz, w tym m.in. BREEAM, HQE i LEED. Sufity Eleganza mają 20-procentową zawartość surowców pochodzących z recyklingu.