Materiał Partnera
Czy zwiększając liczbę mieszkańców danego obszaru miejskiego, liczbę miejsc pracy oraz terenów zielonych o 100% jesteśmy w stanie poprawić warunki życia i jeszcze bardziej uodpornić się na zmiany klimatu?
Najnowszy raport Urban Insight firmy Sweco: Neighborhoods of Tomorrow. Designing for climate resilience in dense urban areas, wsparty badanami i doświadczeniem firmy wskazuje, że zrównoważony i inteligentny rozwój wspierany przez ukierunkowane działania klimatyczne może rozstrzygnąć ten pozornie nierozwiązywalny problem.
Okazuje się, że dzięki lepszemu dostępowi do miejskich przestrzeni wspólnych i ich bardziej elastycznemu wyposażeniu, a także lepszemu wykorzystaniu technologii, telepracy i współdzielonej mobilności, zapotrzebowanie na przestrzeń, zarówno tę prywatną, jak i zawodową, możne być zmniejszone o 20%. Przestrzenie publiczne, takie jak parki miejskie, są podczas Covid-19 bardziej doceniane niż kiedykolwiek wcześniej. Można je rozszerzyć i przeprojektować w sposób, który minimalizowałby nieefektywny ruch samochodowy i miejsca parkingowe.
Jest to niezwykle istotne szczególnie w kontekście prognoz ONZ, która szacuje, że do 2050 roku dwie trzecie światowej populacji zamieszkiwać będzie w miejskich aglomeracjach. Ta szybka urbanizacja stawia przed nami nowe wyzwania, ale i daje duże możliwości.
Neighborhoods of Tomorrow. Designing for climate resilience in dense urban areas, jest drugim z serii raportów Urban Insight firmy Sweco na temat działań na rzecz klimatu. W raporcie nasi eksperci przedstawiają konkretne dane i fakty, które są potrzebne do planowania i projektowania bezpiecznych, zrównoważonych i odpornych na zmiany klimatu środowisk miejskich.
Wszystkie raporty Urban Insight dostępne są na stronie https://www.swecourbaninsight.com/
