• 21 listopada 2023

Ørsted – przyjemny wiatr w Varso

Ørsted – przyjemny wiatr w Varso

Ørsted – przyjemny wiatr w Varso 819 935 PLGBC

Materiał partnera

Nowe 20. piętro Ørsted w budynku Varso to takie miejsce, gdzie można poczuć się po prostu dobrze. Cała moc doświadczeń płynie z bliskiego człowiekowi designu. Światło naturalne wnika głęboko do wnętrz. Kolory i aura przypominają trochę wiosenny dzień nad morzem. W samym sercu piętra na skrzyżowaniu stref socjalnej i spotkań, na ścianie znajduje się mozaika z turbiną. To wiatrak ułożony z tysięcy odpadów ceramicznych w kolorach zachodzącego słońca. Symbolizuje wartości Ørsted i napędza obecnych tam pracowników oraz gości do działania.

Wyzwania i oczekiwania

Ørsted to światowy lider w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej i jedna z najbardziej zrównoważonych firm energetycznych na świecie. Firma stanęła przed wyzwaniem stworzenia przestrzeni na 20. piętrze budynku Varso II w Warszawie. Głównym celem było zapewnienie różnorodnych miejsc spotkań dla pracowników i gości. Kluczowa była także odpowiednia aranżacja przestrzeni na rzecz pracy w skupieniu oraz dla wybranych zespołów IT. Ørsted potrzebowało miejsca, które nie tylko sprosta potrzebom biznesowym, ale także będzie odzwierciedlać wartości firmy i zaangażowanie w kwestie ekologiczne.

To kolejna współpraca Ørsted z Workplace, po udanym projekcie na piętrach 13-15 w 2020 roku.

W trakcie realizacji projektu, Workplace korzystało z wiedzy zdobytej podczas wcześniejszych projektów, w tym współpracy z Impronta. Chociaż nie była to bezpośrednia współpraca, to doświadczenie zdobyte przy innych projektach pozwoliło na stosowanie rozwiązań z zakresu projektowania biofilicznego oraz elementów neuronauk.

Rezultat

Użytkownicy zyskali piętro, które jest najwyższym w budynku, co zapewnia wspaniały widok na Warszawę. Pozwala to odetchnąć i nabrać perspektywy w ciągu dnia. Nowa przestrzeń stymuluje również rozwój i kreatywność, pozwala poczuć połączenie z miejscem i z organizacją. Pracownicy i ich goście zyskali też miejsce dla siebie, adaptujące się do ich potrzeb. Te mogą być bardzo zróżnicowane w ciągu jednego dnia, zależne od zadania do wykonania. Przestrzeń oferuje możliwość skupienia, odpoczynku i regeneracji, uczestniczenia w burzy mózgów lub schowania się zupełnie w bibliotece na czas pełnej koncentracji myśli. A wszystko to wzbogacono o możliwość pobujania w obłokach – filcowych i naturalnych.

Przeczytaj więcej o realizacji tutaj.

 

Opracowanie: Workplace

Skip to content