• 6 lutego 2023

Patron Capital i 7R sprzedali projekt magazynowy w Goleniowie

Patron Capital i 7R sprzedali projekt magazynowy w Goleniowie

Patron Capital i 7R sprzedali projekt magazynowy w Goleniowie 1024 576 PLGBC

Materiał partnera  

Patron Capital, ogólnoeuropejski inwestor instytucjonalny koncentrujący się na inwestycjach opartych na nieruchomościach w partnerstwie z 7R, deweloperem specjalizującym się w budowie wysokiej jakości magazynów, poinformowali o sprzedaży projektu magazynowego o powierzchni blisko 30 tys. mkw. w Goleniowie na rzecz inwestora instytucjonalnego. Wartość transakcji wyniosła około 22 mln euro. 

Magazyn, będący przedmiotem transakcji, został wybudowany dla Hultafors Group w 2021 roku w formule „build-to-suit” w partnerstwie JV pomiędzy 7R i Patron Capital. To nowoczesny, przyjazny środowisku obiekt klasy A zlokalizowany blisko granicy polsko-niemieckiej w Goleniowie koło Szczecina.

Magazyn dla Hultafors Group to zaawansowany technologicznie budynek wyposażony w system AutoStore. Budynek zasilamy jest m.in. przez panele fotowoltaiczne. Posiada też stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Budynek uzyskał ekologiczny certyfikat w systemie BREEAM na poziomie „Very Good”.

Obserwujemy ze strony funduszy duże zainteresowanie projektami wysokiej jakości, które oferują proekologiczne rozwiązania. Magazyn w Goleniowie to dla nas szczególny projekt: zawansowany technologicznie, przyjazny środowisku, najwyższej klasy i odpowiadający na potrzeby najemcy. Cieszymy się, że wraz z Patron Capital mogliśmy zaoferować kupującemu nieruchomość, która spełnia najwyższe wymagania rynkowe – mówi Katarzyna Laszkowska, Private Debt Director w dziale Capital Markets 7R. 

Skip to content